Aktuálně

neděle,  9. únor 2020 | 15:03

Lunapark je stejně neodolatelný jako omamné látky berlínského podsvětí.

Lunapark.jpg

Gereon Rath Volkera Kutschera, autora knižní předlohy kultovního seriálu Babylon Berlin, je zpět!

Zatímco na HBO už je druhá řada kultovního a dosud nejdražšího německého seriálu Babylon Berlin v plném proudu, v nakladatelství MOBA vychází již šestá kniha Volkera Kutschera, autora knižní předlohy, pod názvem Lunapark. Na trailer seriálu se můžete podívat zde: http://bit.ly/2Uu0zpI.

Do češtiny Lunapark ze stejnojmenného originálu přeložil Tomáš Butala.
Berlín, konec května 1934. Nadšení z Hitlerovy vlády opadá, jednotky SA nabývají na moci a začínají se chovat nepředvídatelně. Mnoho lidí se obává, že je hnědé košile napadnou či dokonce bezdůvodně zajmou. A právě proto vzbudí značný rozruch zpráva o vraždě příslušníka SA, jehož mrtvola je nalezena pod železničním mostem a na zdi nad ním se skví komunistické heslo.
Na místě činu se komisař Gereon Rath setkává s bývalým kolegou Reinholdem Grafem, který nyní pracuje u Tajné státní policie. Zatímco Graf považuje případ za politicky motivovanou vraždu, Rathovy teorie se ubírají docela jiným směrem. Kriminální komisař totiž odhalí spojení mezi zavražděným SA-mannem a proslulým zločineckým spolkem. V průběhu vyšetřování se politická situace stále více vyhrocuje a tlak na komisaře Ratha roste. Nakonec se detektiv ocitá v sevření mezi hnědými košilemi a berlínským podsvětím: zatímco se SA zmocní jeho ženy, on sám dostává jasný úkol – vraždu na objednávku.

O knižní sérii v hlavní roli s Gereonem Rathem
Příběhů s Gereonem Rathem se po celém světě prodalo hodně přes milion v sérii šesti samostatných románových případů, hovoří se o dalších minimálně třech. V rámci světa kriminálního komisaře Gereona Ratha, který Kutscher vytvořil, vznikly také tři bonusové povídky dostupné pouze v online verzi jako přílohy e-knihy: Durschmarsch, Märchen mit Zündhölzern a Plan B.

Prequel Gereona Ratha vyšel 5. října 2017 pod názvem Moabit v hlavní roli s mladou Charlotte Ritterovou.
Mokrá ryba, úvodní kniha celé série, má už svoji komiksovou podobu, více zde http://bit.ly/2ukJtjr.
V češtině dosud vyšlo knihy v tomto pořadí: Mokrá ryba (Der Nasse Fisch), Tichý zabiják (Der stumme Tod), Goldstein (Goldstein), Spis Vaterland (Die Akte Vaterland), První padlí (Märzgefallene) a Lunapark(Lunapark).

O autorovi, který přijede za českými čtenáři v říjnu
Volker Kutscher se narodil v roce 1962 ve městě Lindlar v Severním Porýní-Vestfálsku, dětství strávil v o něco větším Wipperfürthu. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu, a než napsal svůj první detektivní román, pracoval se jako novinář. V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi.

Kutscherova série kriminálních případů komisaře Gereona Ratha se stala světovým bestsellerem a v současnosti se po celém světě prodalo již více než milion výtisků a na motivy knižní série vznikl velmi úspěšný koprodukční seriál Babylon Berlin ověnčený řadou cen.
Podrobné informace o autorovi a jeho další tvorbě naleznete zde: www.gereonrath.de.
Babylon Berlin o Volkeru Kutscherovi - http://bit.ly/2tA0wh8
O seriálu Babylon Berlin – http://bit.ly/382ODPD

Ze zahraničního tisku k seriálu:
The Guardian http://bit.ly/2vdOxRc
Hollywood Reporter http://bit.ly/2wtOJQA
Hollywood Reporter http://bit.ly/2vejJj6

„Volker Kutscher dobře ví, jak propojit moderní historii s napínavou dramatizací tehdejších událostí. Lunapark je stejně lákavý a neodolatelný jako omamné látky berlínského podsvětí.“ Frankfurter Allgemeine Zeitung

Březnové knihy nakladatelství MOBA
Volker Kutscher, Lunapark, další příběh famózního Gereona Ratha z Berlína začátku 30. let minulého století; knižní předloha kultovního seriálu Babylon Berlin

Mick Finlay, Detektiv Arrowood, mystická detektivka z Londýna na konci 19. století
R. Voosen, K. S. Danielsson, Sněhurčina rakev, severská krimi
Jan Bauer, Všude číhá smrt, historická krimi
Jan Skácel, Dávné proso, básnická sbírka
Naďa Horáková, Dáma v modrém, česká detektivka
Roman Cílek, Dno vyschlé studny, edice Původní česká detektivka
Ladislav Beran, Posedlost zločinem, edice Původní česká detektivka


TURNER PR
www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět