Aktuálně

středa, 23. leden 2013 | 21:19

Manželka 22: světový bestseller o tom, že i manželství může být plné absurdit.

Manželka 22: světový bestseller o tom, že i manželství může být plné absurdit.

První kniha z nové edice nazvané Inteligentní román pro inteligentní ženy má velké ambice a předpoklady stát se pro ženy kolem čtyřicítky tím, čím byla Bridget Jonesová pro ženy těsně před třicítkou.

 

Nakladatelství Domino startuje novou edici nazvanou Inteligentní román pro inteligentní ženy světovým bestsellerem americké spisovatelky a novinářky Melanie Gideon Manželka 22 (Wife 22). 

Do češtiny román přeložila Hana Pernicová a na pultech obchodů se ho dočkáme v úterý 5. února.

Manželka 22 byla přeložena do 30 jazyků a čeká i na brzké filmové  zpracování týmem studia Working Title Films, kteří jsou u nás známí zejména filmy Bridget Jones, Láska nebeská, Nothing Hill či aktuální Anna Karenina a další.

Manželka 22 – hlavní hrdinka knihy Alice Buckleová – žije v manželství téměř dvacet let a začíná mít pocit, že ztrácí sama sebe. Má před sebou druhou půlku života a vlastně neví, co si s ní počne. A pak se v jejím mailu objeví výzva k účasti na anonymním internetovém průzkumu Manželství v 21. století…

Ani ve snu by ji nenapadlo, jak zásadně to změní její život. Předtím byla Alice Buckleová, manželka a matka, učitelka dramatu a nadšená uživatelka Facebooku, který byl pro ni víceméně jediným spojením se světem mimo rodinu a práci. Teď se z ní stala účastnice průzkumu s přezdívkou Manželka 22 a její korespondence s Tazatelem 101 nabrala nečekaně osobní tón. Brzy se bude muset rozhodnout – a to rozhodnutí zásadně ovlivní rodinu i manželství, celý její život. Ale teď ještě ne, ještě musí odpovídat na další otázky. Zjistila, že když se někomu opravdu upřímně svěříte, může to být nečekaně účinné afrodiziakum…

Majitelka nakladatelství Domino Karin Lednická je o budoucím úspěchu kvalitních ženských románů, které bude její nakladatelství Domino vydávat, přesvědčena a říká: „Na českém knižním trhu skutečně chybí dobré knihy pro ženy, s nimiž by se mohly čtenářky ztotožnit, najít se v nich a souznít s nimi. Současné romány pro ženy, které mají vlastní inteligenci a nechtějí trávit čas plytkým příběhem, ale zároveň nemají potřebu číst pouze „vysokou“ literaturu... A když už vyjde dobrý ženský román, nedostane se mu mnohdy patřičné podpory, protože je často dopředu samotným nakladatelem zaškatulkován jako "čtivo", případně maskován za úplně jiný žánr, kupříkladu výběrem obálky. V Dominu usilujeme u to, abychom tento zakořeněný předsudek překonali. Jsem totiž přesvědčena, že knihy z edice IRIŽ (Inteligentní román pro inteligentní ženy) mají potenciál stát se stálicemi na nočních stolcích chytrých žen. A že se k nim budou čtenářky vracet a cíleně je v budoucnu vyhledávat. Ručím totiž svojí vlastní hlavou a intuicí za to, že v edici IRIŽ vychází to nejlepší, co je v daném žánru ve světě k mání.“

 

Pokud byste měli zájem o zprostředkování rozhovoru s Melanii Gideon, kontaktujte mne, prosím.

 

V příloze naleznete:

-          Fotku (pro větší rozlišení mne kontaktujte) & CV Melanie Gideon

-          Stručné vyprávění Melanie Gideon o knize Manželka 22

-          Recenzi překladatelky Hanky Pernicové

-          Obálku knihy (pro větší rozlišení mne kontaktujte)

 

Ohlasy z tisku ke knize Manželka 22:

Booklist

Manželka, matka dvou teenagerů, učitelka dramatu na základní škole a závislačka na Facebooku. Taková je Alice Buckleová, žena zmítaná krizí středního věku. Brzy oslaví 45 let, což je věk, ve kterém tragicky zemřela její matka – a Alice to vnímá jako zásadní mezník.S manželem Williamem jako by ztratili schopnost normální komunikace. A právě tehdy jí přijde mailem výzva k účasti na anonymním průzkumu Manželství ve 21. století. V náhlém hnutí mysli se přihlásí, a tak se z ní stává Manželka 22. S upřímností a zápalem odpovídá na otázky Tazatele 101 a sama sebe se udiveně ptá: Koho by napadlo, že přiznání vyvolá takový dopaminový rauš? Autorka nechává Alici odpovídat na spoustu věcí: jaké jsou její oblíbené knihy či filmy, jaké má sexuální fantazie, s jakými potížemi se potýká při výchově dcery, která má možná poruchu příjmu potravy, či syna, který je možná homosexuál, jaký má vztah s manželem, který nedávno přišel o skvěle placenou práci? A Alice při psaní odpovědí nachází odpovědi i na otázky, které ani přímo nezazněly. Tato kniha má všechny předpoklady stát se pro ženy kolem čtyřicítky tím, čím byla Bridget Jonesová pro ženy těsně před třicítkou. Reflektuje jejich pocity tak autenticky, že budou mít pocit, jako by četly samy o sobě.

 

Library Journal

Kvůli této knize poběží ženy přes třicet z práce rovnou domů, skopnou boty, nalijí si něco dobrého… a ponoří se do skvostně napsaného příběhu Alice Buckleové. Alice má čtyřiačtyřicet a teprve nedávno si uvědomila, že se s manželem naprosto odcizili. Během let manželství, kdy se věnovali kariéře (to hlavně on) a výchově dětí (to především ona), se z nich postupně stali cizinci. Roztrpčená tímto zjištěním se Alice přihlásí do průzkumu o manželství. Už jako Manželka 22 odpovídá na dotazy Tazatele 101 a ke svému překvapení si to náramně užívá. Svěřuje se mu se stále intimnějšími detaily svého manželství – aby po několika týdnech zjistila, že Tazatel 101 jí rozumí líp než vlastní manžel.

zpět