Aktuálně

středa, 29. říjen 2014 | 15:28

Martina Formanová přijíždí do Prahy představit svoji novou knihu Případ Pavlína. Kmotrou knihy bude světová supermodelka Pavlína Pořízková - čtvrtek 30. října od 16:00 v Paláci knih Luxor.

Formanova_Pavlina_3D-model_final_nahled.jpg

Světovou premiéru zažije Praha na konci října. Martina Formanová tady představí svoji novou knihu Případ Pavlína.

Do Paláce knih Luxor ji přijede pokřtít světová supermodelka Pavlína Pořízkováa její maminka Anna.

Nenechte si ujít autogramiádu spojnou se křtem za účasti hlavních protagonistek - ve čtvrtek 30. října od 16:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Pozvánku naleznete v příloze.

Kniha Případ Pavlína Martiny Formanové vypráví dramatický příběh rodiny světoznámé modelky. Vychází 30. října 2014 v nakladatelství PROSTOR.

„Jedná se o skutečný příběh, a tentokrát nikoli můj. V něčem mi byl důvěrně blízký, a v něčem byl zas tak neuvěřitelně dramatický, že bych si ho od stolu prostě nevymyslela,“ říká o knize její autorka Martina Formanová. Rozhovor s Martinou Formanovou naleznete v příloze.


Případ Pavlína

Dramatický příběh světoznámé české modelky a jejích rodičů - rodiny rozdělené světovou okupací.

Informace o dramatickém dětství a začátcích modelky a herečky Pavlíny Pořízkové můžeme nalézt v různých mediálních zdrojích zhruba od doby, kdy budoucí světové hvězdě bylo šest let.

Dnes poprvé její příběh vychází v románovém zpracování. Jde o působivé vyprávění o mladých, nezralých rodičích Anně a Jiřím, jejich zbrklém útěku z Československa, erotikou nabitém vztahu, odvaze i selhání. Martina Formanová líčí na pozadí tehdy probíhající studené války rodinné drama v celé jeho šíři a nejniternější podobě. Manželé Pořízkovi opouštějí čtyři dny po sovětské okupaci Československo a nechávají u prarodičů tříapůlletou Pavlínu. Netuší, jak dlouho budou muset čekat a co vše podniknout, než opět uvidí svoji dceru, ani co přinese jejich shledání… Autorka popisuje individuální cesty každého z aktérů s hlubokým porozuměním a schopností najít humor či komičnost i ve vážných životních situacích.

Martina Formanová pochází z Brna, vystu­dovala scenáristiku na Filmové akademii múzických umění v Praze a od poloviny deva­desátých let žije ve Spojených státech amerických. Je autorkou autobiograficky laděných próz Skladatelka voňavého prádla (2002) a Snědla dětem sladkosti (2012), novel Trojdílné plavky (2007) a Nevěra po americku (2011) a románu Ten sen (2009). Napsala rovněž dva scénáře, které se staly předlohou k televizním filmům.

Pavlína Pořízková je jednou z nejznámějších modelek světa. Byla první ze střední a východní Evropy, která se dostala na absolutní špičku modelingu. Podařilo se jí získat snovou zakázku – stala se tváří kosmetiky Estée Lauder za 6 mil. dolarů, Harpers Bazaar ji zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa, pravidelně obsazovala titulní strany life stylových časopisů. Zahrála si i v několika filmech Anna, Její alibi a Arizona Dream, atd. Jejím manželem je Ric Ocasek, zpěvák rockové skupiny The Cars, s nímž má dva syny.

Více informací naleznete na www.prostor-nakladatelstvi.cz .

 

Johana Turner
TURNER PR
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz 

pro nakladatelství Prostor, www.prostor-nakladatelstvi.cz

zpět