Aktuálně

čtvrtek, 30. leden 2014 | 9:05

Miro Žbirka hraje Fair Play! Titulní píseň stejnojmenného filmu Andrey Sedláčkové nahrál opět v londýnské Abbey Road.

Miro Žbirka hraje Fair Play! Titulní píseň stejnojmenného filmu Andrey Sedláčkové nahrál opět v londýnské Abbey Road.

 

Miro Žbirka nahrál titulní píseň pro film s názvem Fair Play režisérky Andrey Sedláčkové. Stalo se tak v legendárním londýnském studiu Abbey Road a u vzniku byl opět osvědčený producent Rob Cass stojící za všemi skladbami, které zde Žbirka nahrál. „Několik mých písní se ve filmech už objevilo, ale tento byl úplně něco jiného. Byla to výzva. Když jsem se díval na záběry z filmu a ztotožnil se s ním, začal jsem na písni pracovat…Překvapilo mne, že i Roba film oslovil. Nechal si ho pustit celý a já překládal. Snažili jsme se přenést pocity, které jsme měli při jeho sledování do atmosféry úvodní skladby. Kromě ní jsem se podílel i na části scénické hudby,“ mluví o své skladatelské filmové premiéře Miro Žbirka.

Samostatný klip se natáčel v prostorách Velkého sálu pražského Kongresového centra. „Tento sál ve mně vyvolává celou řadu vzpomínek… Zde jsem dostal prvního Zlatého slavíka za rok 1982… To v podstatě i koresponduje s časovým obdobím, ve kterém se film Fair Play odehrává,“ dodává Žbirka o klipu, který natáčeli režisér Tomáš Luňák a kameraman Jan Baset Střítežský.

Klip ke zhlédnutí zde: http://youtu.be/POV7dZEzFf4.

 

Film vypráví příběh mladičké sprinterky Anny, která je v 80. letech v Československu zařazena do státem řízeného dopingového programu a bez jejího vědomí jí začnou být podávány anabolické steroidy. Hlavní hrdinka se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá trénovat bez nich. Ve filmu hrají Judit Bárdos, Anna Geislerová, Roman Luknár, Roman Zach nebo Igor Bareš.

Další informace k filmu Fair Play naleznete na: https://www.facebook.com/FairPlay.film .

Trailer k filmu Fair Play, kde zní i zmiňovaná skladba, lze zhlédnout zde.

 

Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirka

 

Pokud budete potřebovat jakékoliv další informace, kontaktujte mne, prosím.

 

Děkuji za vaši pozornost a přeji pěkný den,

 

Johana Turner

TURNER PR

johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

 

turner logo final 2

zpět