Aktuálně

úterý, 17. leden 2012 | 13:47

Miro Žbirka je platinový!

Miro Žbirka je platinový!

CD Symphonic Album, které vyšlo Mirovi Žbirkovi v říjnu, je platinovým. Jen pro připomenutí - Symphonic Album obsahuje největší hity (Balada o poľných vtákoch, Zažni, Múr našich lások a další) v úpravě pro symfonický orchestr. Není proto divu, že se stalo jedním z nejprodávanějších loňského podzimu. Jeho vydání doprovázely i čtyři velké koncerty v divadelních sálech vyprodané mnoho týdnů dopředu. Skvělou atmosféru z koncertu ve Státní opeře Praha (7.11.2011) dokresluje videoklip k písni Jesenná láska http://www.youtube.com/watch?v=JFBLVz77AWc .

Letošní rok bude pro Mira Žbirku nejen rokem, kdy oslaví životní jubileum, ale plánuje i další koncerty s osvědčeným orchestrem Cappella Isttropolitana, se kterým platinové Symphonic Album nahrál, ale i odehrál všechny výjimečné podzimní koncerty. A dodává: „ V první řadě musím poděkovat všem našim příznivcům. Mám obrovskou radost z ocenění za platinovou desku. Byl jsem mile překvapen z podzimních vyprodaných koncertů a musím přiznat, že mne to velmi těší a zavazuje. Zároveň mi bylo líto, že se mnoho lidí na koncerty nedostalo. Proto pro letošní rok připravujeme čtyři velké podzimní koncerty, opět spolu se symfonickým orchestrem Cappella Istropolitana, avšak s  jinou dramaturgií. Nechte se překvapit.“ 

Veškeré pravidelně aktualizované informace včetně naplánovaných koncertů naleznete na www.zbirka.cz a http://www.facebook.com/pages/Miro-Zbirka/120519837451?ref=share .

 

Symphonic Album tracklist, vydal Universal Music:

Balada o poľných vtákoch  (M.Žbirka/K.Peteraj)

Jesenná láska  (M.Žbirka/M.Válek)

Denisa  (M.Žbirka/K.Peteraj)

Čo bolí to prebolí  (M.Žbirka/K.Peteraj)

Len s ňou (M.Žbirka/J.Urban)

Mesto spí (M.Žbirka/M.Žbirka)

Zažni  (M.Žbirka/J.Štrasser)

Atlantída  (M.Žbirka/K.Peteraj)

Z tej vône ťa vyzliekam  (M.Žbirka/J.Urban)

Múr našich lások  (M.Žbirka/K.Peteraj)

Strom  (M.Žbirka/K.Peteraj)

Melodicon

 

Booking: Hanka Petřinová, www.petrinova.cz

Mediální servis & PR: Johana Turnerová, www.turner.cz 

 

zpět