Aktuálně

úterý, 21. duben 2015 | 12:03

Miro Žbirka, Libor Pešek, Adrian Kokoš a Slovenskí symfonici spolu. Jediný a jedinečný koncert na podporu nadačního fondu Janele. Velký sál Lucerny 5. listopadu 2015.

Miro Žbirka foto Tomas Martinek.jpg

Velký sál pražské Lucerny ve čtvrtek 5. listopadu zažije výjimečnou událost. Přivítá hvězdnou sestavu ve složení: Miro Žbirka, Libor Pešek, Adrian Kokoš a Slovenskí symfonici, která zde odehraje koncert na podporu Nadačního fondu Janele zřízeného při Oddělení klinické hematologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. 
Výtěžek z jejich společného vystoupení půjde na konto Nadačního fondu JaneleVstupenky jsou v předprodeji od dnešního dne, tedy 20. dubna.

Během koncertu, jenž bude jediným Mira Žbirky pro letošní podzim a na dlouhou dobu také jediným za doprovodu symfoniků, zazní všechny jeho známé písně v aranžích pro orchestr Martina Hyblera. Diváci se tak mohou těšit na Baladu o poľnych vtákoch, Atlantidu, Čo bolí, to prebolí, Mám rád či beatlesovskou klasiku Hey Jude a mnoho dalších. Taktovku nad orchestrem doprovázejícím Mira Žbirku budou držet dirigenti Adrian Kokoš a hostující Libor Pešek, kterého Miro Žbirka nejen velmi obdivuje, ale má pro něj i speciální význam navíc. Tento legendární dirigent je totiž spojený s „rodným městem“ Beatles s Liverpoolem.
Součástí charitativního koncertu bude slavnostní vyhlášení výsledků internetové dražby unikátních hudebních relikvií a předání šeku zástupcům Nadačního fondu Janele.
Chystají se i další překvapení a hosté.
Přemýšlel jsem o tom, jak podpořit Prof. MUDr. Tomáše Kozáka, jeho tým a skvělou práci a přístup k pacientům. Díky jejich péči jsem skvěle zvládl loňský rok, kdy jsem hodně koncertoval nejen v rámci mého Best Of Video Tour. Rád bych jim pomohl získat finance na přístrojové vybavení a další služby pro pacienty jejich kliniky. Jen jsem hledal způsob. Nakonec jsem tomu rád, že mohu spolu s Liborem Peškem, Adrianem Kokošem a orchestrem Slovenskí symfonici uspořádat koncert, jehož výtěžek poputuje Nadačnímu fondu Janele,“vysvětluje Miro Žbirka.

Vstupenky na koncert lze koupit od 20. dubna prostřednictvím sítě Ticketpro.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz

 

 

zpět