Aktuálně

pondělí,  7. květen 2018 | 10:09

Miro Žbirka má nové Dievča

klip Dievca.jpg

„Na lásku není čas“ zpívá Miro Žbirka v nové písni Dievča, ke které napsal hudbu na text básníka Joža Urbana. 
„Darlingyou are dancing in my mind,“ to jsou úvodní slova její anglické verze, které napsal - stejně jako všechny texty v angličtině a to i na předchozím albu Miro - Pete Brown. 

Dievča (na lásku nie je čas) předznamenává příchod dalšího studiového alba Mira Žbirky  opět nahraném v legendárním londýnském studiu Abbey Road.
„Je to jeden ze skvělých textů, které mi doma zůstaly po Jožovi Urbanovi a čekaly na hudební podobu. Přišel jeho čas a já věřím, že stejně jako oslovil mne, povede se mu to i u posluchačů,“ říká o skladbě autor hudby a interpret Miro Žbirka.
Při natáčení se obklopil svým týmem Abbey Road: producentem Robem Cassem, Blairem Cunninghamem a Pearsem McIntyrem a doplnil o část kapely samotného Paula McCartneyho: Robbieho McIntoshe, Hamishe Stuarta a Deana Rosse. 

Dvojalbum ve slovenštině i angličtině vychází na přelomu září a října a chystají se k němu tři klubové koncertní křty v Praze, Brně a Hradci Králové.

Tvůrce klipu ke skladbě Dievča je David Žbirka, který již několik videoklipů pro svého otce natočil. Do klubu v londýnském East Endu ve čtvrti Shoreditch si pozval spolužáky z katedry Art & Fashion Middlesex University a připravil speciální fashion show, kterou uvidíte i v klipu. Jak náročné je pro otce poslouchat syna na place, popisuje starší z nich: „Opět jsme se dostali do situace, že syn dirigoval otce. David byl ale ke mně slušný a zvládli jsme to hladce a bez problémů … vždyť už jsme vlastně zvyklí. Navíc, nevím, jak se mu to podařilo, ale sehnal si  do klipu snad nejhezčí holku  v Londýně.“

Na výsledek se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=QKyN3qohDf8 

Ke stažení na hudebních servisech zde:
Link na servisy:  https://umusiccz.lnk.to/dievca * https://umusiccz.lnk.to/darling

Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirka
Fotky v tiskové kvalitě si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Miro%20Zbirka/ . 

PR manager Mira Žbirky  
Johana Turner, TURNER PR, +420 606 232 055, johana@turner.czwww.turner.cz

Vydavatel Universal Music
Kontakt: Štěpánka Batíková, 777 88 97 88, stepanka.batikova@umusic.com


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

zpět