Aktuálně

středa,  1. leden 2020 | 11:44

Na únorová představení Amerikánky zvou ve spotu Tereza Ramba, Eliška Křenková, David Novotný a další

společná.jpg

Již popáté bude v únoru na programu Jatek78 Amerikánka Viktora Tauše, Elišky Křenkové a Terezy Ramba.  Už potřetí bude jiná.
Vstupenky na 4 po sobě jdoucí představení (13. – 16. 2. 2020), které se už nikdy jindy nezopakuje, pokaždé s jiným obsazením, vždy však s Eliškou Křenkovou a za hudebního doprovodu Petra Ostrouchova, najdete zde: http://www.jatka78.cz/en/play/amerikanka#tickets.

Pozvánka na Amerikánku
Za rok a půl prožila celou řadu změn. Přesně tak jak život vyžadoval. Na aktuální Amerikánku vol. 3, jejíž soubor nyní tvoří 10 herců, zvou herci ve spotu: https://vimeo.com/381794930 

 

Ladíme vol. 3
Na únorovou podobu Amerikánky vol. 3 zkouší režisérské duo VIDA (Viktor Tauš, David Novotný) už od poloviny listopadu. Hlavní téma třetí verze Amerikánky je souzvuk.

Střídání souzvuku a disharmonie jako vnitřního hlasu Emy. Souzvuk kombinace hraní a scénického čtení. Souzvuk velkolepého hudebního řešení s písněmi, které zazní v premiéře (… a Petr Ostrouchov na to nebude sám). Souzvuk osmi herců na jevišti, kteří se stanou jedinou postavou – Amerikánkou! Právě díky souzvuku překoná Ema Černá dopředu daný osud.

Únorové obsazení – představení, které se už nikdy nezopakuje
Angažmá deseti herců v širokém věkovém spektru (nejmladší desetiletá Anežka Novotná) umožní divákům objevit nový rozměr textu Amerikánky Davida Jařaba.

Ema Černá jsou: Eliška Křenková, David Novotný, Anežka Novotná, Pavla Beretová, Marika Procházková, Eva Elsnerová, Přemysl Bureš, Anna Fialová, Tereza Vilišová a možná přijde i Tereza Ramba. 

Back to the roots – Amerikánka originál
Amerikánka se ve své v původní podobě vrátí na JATKA78 v dubnu 2020.

Amerikánka ve filmu
Natáčení filmu Amerikánka by mělo začít na podzim příštího roku. Tedy dva roky od divadelní premiéry. Scénář už je připravený, pracuje se na vizualizaci. Celý projekt je třeba dofinancovat. 

Amerikánka pomohla                                                                                                                         
Díky úžasným divákům, jež si pořídili vstupenky označené VIP, se podařilo během představení Amerikánka v první polovině tohoto roku vybrat celkem 151 250,- Kč pro Dětský domov v Dubé – Deštné.

Amerikánka originál                      
Drama o svobodě, touze žít, o osamělosti, vydělenosti i přátelství mělo premiéru 13. září 2018. Na jaře roku 2019 získalo nominaci na Cenu Marka Ravenhilla.

https://www.facebook.com/amerikankadivadlo/
https://www.instagram.com/amerikanka_divadlo/
Fotky a plakát v tiskovém rozlišení si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Amerikanka/


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz420 606 232 055
www.turner.cz

zpět