Aktuálně

úterý, 28. listopad 2017 | 13:31

Nejlepší NEZISKOVKY ROKU 2017 přebraly ocenění během včerejšího slavnostního večera

NR_2017_semifinalisté_a_partneři.jpg

Již popáté udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění NEZISKOVKA ROKU.
Během včerejšího slavnostního večera v pražském Divadle Archa převzaly prestižní titul a nádhernou trofej ve tvaru hranolu z optického skla neziskové organizace ve čtyřech kategoriích (malá, střední a velká organizace, Cena veřejnosti). 

Titul Malá neziskovka si odnesla organizace Celé Česko čte dětem o.p.s. se sídlem v Ostravě.
Titul Střední neziskovka získal Domácí hospic Vysočina, o.p.s., z Nového Města na Moravě.
Titul Velká neziskovka obdržela organizace ACORUS, z.ú., z Prahy.

Cenu veřejnosti a srdce veřejnosti si v letošním roce vydobyl Hospic sv. Jana N. Neumanna z Prachatic, který získal 2 697 hlasů. Celkem hlasovalo 6 911 lidí.

Všechny oceněné organizace si odnesly finanční odměnu a věcné dary od podporovatelů akce. Vítěz v Ceně veřejnosti pak obdržel také poukaz na pobyt ve Vile Čerych.

V letošním ročníku o vítězi rozhodly v některých kategoriích pouze dvě desetiny bodů. Kvalita řízení organizací je tak vyrovnaná a zlepšuje se každým rokem. Všichni ti, co se probojovali do finále, jsou vítězové,“ říká k letošnímu ročníku Jana Vožechová, zástupkyně ředitelky NROS a manažerka Neziskovky roku.

Ocenění NEZISKOVKA ROKU je jeden z nejvhodnějších způsobů, jak zviditelnit profesionálně řízené neziskovky, představit příklady dobré praxe ostatním a ukázat na kvalitu jejich práce.
Tyto prestižní ceny pro profesionálně vedené neziskové organizace uděluje NROS na základě vlastní vyvinuté metodiky „Zdravého organizačního řízení“©.  

Ocenění NEZISKOVKA ROKU 2017 podporují: hlavní partner Skupina ČEZ a partneři Česká spořitelna, Plzeňský Prazdroj, Nadace Preciosa, Nadace Neziskovky.cz a Divadlo Archa. Mediálním partnerem ocenění je Česká televize a Právo.

 

Skupina ČEZ již pátým rokem podporuje ocenění neziskových organizací, které jsou příkladné jak způsobem manažerského řízení, tak výsledky své práce. Vítězové Neziskovky roku jsou příkladem a motivací pro další organizace. Právě na profesionálním rozvoji neziskového sektoru nám záleží, a proto i jinak pomáháme veřejným organizacím po celé České republice,“ uvádí Michaela Chaloupková, členka představenstva a leader pro udržitelný rozvoj Skupiny ČEZ.

O NROS
Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) oslaví v příštím roce 25 let své existence. Patří k největším a nejstabilnějším grantujícím nadacím v České republice. Jejím dlouhodobým posláním je poskytování pomoci tam, kde je pomoc potřeba. Od svého založení úspěšně podpořila více než 7 500 projektů částkou přesahující 1,8 miliardy korun. Nadační příspěvky poskytuje z grantových programů pocházejících ze zdrojů Evropského hospodářského prostoru, ale i z individuálních či firemních zdrojů. 

Veškeré dostupné informace k projektu NEZISKOVKA ROKU naleznete na www.neziskovkaroku.cz a www.nros.cz.

Děkujeme za vaši podporu, vaše Nadace rozvoje občanské společnosti NROS.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro NEZISKOVKU ROKU

zpět