Aktuálně

středa,  9. říjen 2019 | 10:11

Nejlepší švédská detektivka roku s nominací na CWA Int, Daggers

Uplne jiny pribeh.jpg

Úplně jiný příběh Håkana Nessera

Během dovolené na mysu Mousterlin v Bretani se náhodou potká šest Švédů: dva páry a dva muži. Společně se koupají, podnikají výlety, popíjejí a také trochu flirtují. Z tohoto pobytu pak zůstanou fotografie rozptýlené po albech, patrně také obraz namalovaný akvarelovými barvami, a především cosi jako deník, který podrobně líčí, co se během pobytu odehrálo. Uplyne pět let a někdo začne tyto lidi postupně zabíjet… Před první vraždou dostane inspektor Barbarotti z Kymlinge dopis, v němž ho na ni pachatel posměšně upozorňuje. Barbarotti netuší, proč se vrah obrací právě na něho. A nezůstane pouze u jednoho dopisu. Policejní tým se snaží zastavit vraha dřív, než vykoná to, čím ve svých dopisech vyhrožuje. Případ se stále komplikuje a mění se v sérii promyšlených vražd a nevysvětlitelných souvislostí. Pachatel si s policií hraje jako kočka s myší a vyšetřovatelé mají jedinou šanci: odhalit v jeho hře alespoň malou trhlinu, díky níž vraha identifikují.

Úplně jiný příběh Håkana Nessera získal ocenění Best Swedish Crime Novel Award pro nejlepší švédskou krimi roku. V anglickém překladu (The Root of Evil) je kniha na seznamu nominovaných na The CWA International Dagger Award 2019. Do češtiny z originálu En helt annan historia přeložil Jaroslav Bojanovský. 

Håkan Nesser – kmotr švédské krimi,“ jak spisovatele nazývá deník Metro, pracoval dlouho jako učitel. Knihy mu vychází přes 30 let, jeho detektivní příběhy milované čtenáři sbírají významná světová ocenění, vyšly ve více než 25 zemích. Nesser dokázal vytvořit neobyčejně živé postavy detektiva Van Veeterena a inspektora Barbarottiho, kteří se pohybují v precizně zachyceném prostředí, inspirovaném zejména švédskými a nizozemskými reáliemi. V současnosti Håkan Nesser žije s ženou a dětmi střídavěve Stockholmu a na Gotlandu a je úspěšným spisovatelem na volné noze.

Říjnové tituly nakladatelství MOBA – obálky stáhnete v tiskové kvalitě zde:http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2019/10_rijen/

Rachel Caine, Proti proudu - americký krimi thriller
Volker Kutscher, První padlí – světový bestseller, knižní předloha seriálu Babylon Berlin
Håkan Nesser, Úplně jiný příběh – severská krimi
Vlastimil Vondruška, Kronika zániku Evropy – románová vize blízké budoucnosti nejprodávanějšího českého autora
Caroline Bernard, Múza z Vídně – román
František Niedl, Inspektor s velkým ptákem – česká detektivka
Anna Carré, Dámská jízda – román
Jarmila Pospíšilová, Lišákova pravda - edice Původní česká detektivka
Román Cílek, Copak jsem Bůh­? – edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz420 606 232 055
www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět