Aktuálně

pondělí, 21. říjen 2019 | 14:00

Někde mezi Jupiterem a Venuší leží planeta Žbirka; vy ho ale najdete 3. 12. v O2 areně

Miro a David Žbirka, foto archiv Mira Žbirky.jpg

Miro Žbirka dnes slaví 67. narozeniny. Kromě dárku, který si nadělil sám sobě spolu se synem Davidem v podobě nového klipu písně Čistý svet, ještě dostal něco opravdu výjimečného – certifikát stvrzující jeho vlastní planetu! Planetka 1982 UF2 objevili ve stejném roce, kdy Miro Žbirka dostal cenu Zlatý slavík, tedy v roce 1982 a pojmenovali ji (5895) Žbirka. Info zde: https://go.nasa.gov/32iYJsN.

Je to pro mne pocta. Našli ji už před tolika lety a já o ní vůbec nevěděl. Až díky Štefanovi Kürtimu, který mi zaslal certifikát a odkaz na stránky NASA, vím, že Žbirka není jenom na Zemi, ale i ve vesmíru,“ s úsměvem popisuje nevšední dárek. 

Premiéru nového klipu mu syn David, který se opět ujal režie, a vydavatelství Universal Music načasovali přesně na dnešek, tedy na den, kdy slaví narozeniny. Duet Čistý svet s nevidomou klavírní virtuoskou Ráchel Skleničkovou je z posledního Žbirkova alba Double Album, které vyšlo vloni. 

„Na skladbu Čistý svet máme dobré ohlasy od fanoušků. Věřím, že stejně jako mají rádi jeho zvukovou podobu, oblíbí si i klip. Můj syn David, se kterým často mluvíme o hudbě, umí moje pocity a představy zhmotnit do filmového obrazu, a zároveň okořenit nezaujatým pohledem. Ráchel absolutně čistá a Bohem nadaná hudební duše, umí hudbu intenzivně vnímat. Měl jsem trochu obavy, když jsem viděl místo, kde budeme točit. Ale nakonec prostor polorozpadlé syrové budovy bývalé továrny ožil naším zpěvem za doprovodu klavíru, který jsme tam nechali na natáčení dovézt,“ říká o natáčení Miro Žbirka.  
Na klip Čistý svet se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=OQ1kwio9a90

Miro Žbirka poslední týdny věnuje přípravám na jeho koncerty pořádané u příležitosti 40. let sólové kariéry. Už tento týden odlétá do Londýna, kde bude s britsko-česko kapelou zkoušet a odehraje první ze tří jubilejních koncertů.
Na programu budou nejen oblíbené a notoricky známé hity, ale i nejnovější skladby z posledního zmiňovaného Double Alba.
Ty si s ním zahrají hvězdní muzikanti, kteří prošli nejen studia v Abbey Road, kde Žbirka poslední dvě desky nahrál, ale i koncertní pódia s Paulem Mc Cartneym či Ringo Starrem: Blair Cunningham (bicí), Robbie McIntosh (kytary), Hamish Stuart (baskytara) a Dean Ross (klávesy), Pears McIntyre (kytary) a producent Rob Cass. Kromě sólových skladeb Mira Žbirky zazpívá i duety s Katkou Knechtovou (Skúška snov) a Ráchel Skleničkovou (Čistý sveta), jejíž anglická verze Take Me Home premiérově zazní naživo se skotskou zpěvačkou Eddi Reader, kterou proslavil po celém světě hit Perfect.  

Vstupenky jsou již v prodeji.
Praha – 3. 12. 2019 - https://www.ticketportal.cz/Event/MIRO_ZBIRKA-116670
Bratislava – 5. 12. 2019 https://www.ticketportal.sk/Event/Miro_ZBIRKA_40_rokov_na_scene
Londýn – 26. 10. 2019 - http://pishter.com/cs-party-229-venue-with-meky-zbirka-2/

Více informací naleznete na: www.zbirka.cz a http://www.facebook.com/MiroZbirkana klip se můžete podívat zde: https://mirozbirka.lnk.to/cistysvet

PR manager Mira Žbirky  

Johana Turner, TURNER PR, +420 606 232 055, johana@turner.czwww.turner.cz

Vydavatel Universal Music
Kontakt: Štěpánka Batíková, 777 88 97 88, stepanka.batikova@umusic.com


www.turner.cz

zpět