Aktuálně

úterý, 27. říjen 2015 | 10:00

Některá rozhodnutí jsou těžká jen do té chvíle, kdy je uděláme. Protože pak už NENÍ CO ZTRATIT. Jaké to je po odchodu od násilnického manžela? I o tom je stejnojmenný román Rowan Coleman.

Neni_co_ztratit_TZ.jpg

Britské spisovatelce Rowan Coleman vychází u nás již druhý román. Spokojená manželka a matka pěti dětí si nevyhledává jednoduchá témata. Na jaře jí vyšla KNIHA VZPOMÍNEK pojednávající o tom, jaké to je onemocnět Alzheimerem.
V aktuálním románu NENÍ CO ZTRATIT (The Runaway Wife/Dearest Rosie) ve skvělém překladu Dany Chodilové, se věnuje problematice domácího násilí. 
NENÍ CO ZTRATIT vychází v edici  Inteligentní romány pro inteligentní ženy nesoucí podtitul Čtěte bez předsudků. Letošek vyhlásila Karin Lednická z nakladatelství DOMINO Rokem velkých témat. Každá kniha ze zmiňované edice se zaobírá závažným společenským problémem (TEĎ UŽ TĚ VIDÍMNicole C. Kear – autobiografický roman o postupném slepnutí; RODINNÁ ČESTLucy Ferriss – roman o střetu dvou kultur, dvou světů a jedné lásce pákistánské dívky a amerického chlapce; AŽ ÚPLNĚ DOLŮ,Jennifer Weiner – o nárocích současné společnosti a závislosti na lécích). 

NENÍ CO ZTRATIT, Rowan Coleman
Některá rozhodnutí jsou těžká jen do té chvíle, kdy je uděláme. Pak už se jen sami sebe ptáme, proč jsme je tak dlouho odkládali.
Rose Pritchardová se odhodlávala dlouho, snad až příliš dlouho. Odejít od násilnického manžela není tak snadné, jak by se mohlo nezasvěceným zdát, a tak  Rose dlouhá léta setrvávala v nesnesitelném soužití. Z černé díry beznaděje ji vytáhla docela obyčejná pohlednice: pár laskavých slov od člověka, s nímž se setkala před lety, jen na pár chvil. Tak málo stačilo, aby zdeptaná Rose pochopila, že musí odejít. Že nemá co ztratit. Že může jenom získat.

Utíká s několika narychlo sbalenými kousky oblečení a se sedmiletou dcerkou Maddie.  Když se uprostřed noci ocitá na prahu vesnického penzionu, uvědomí si, že teď už skutečně není cesty zpět. Ve stejné chvíli se začne trápit pochybnostmi: neudělala strašlivou chybu? Nehoní se za nesmyslnou chimérou? Bude si umět vybudovat úplně nový život?
Ať už bude odpověď na všechny znepokojivé otázky jakákoli, jisté je jedno: že Rose zkrátka nezbývá nic jiného, než aby se pro sebe a pro svou dceru pokusila vybudovat lepší život. I kdyby ji to mělo stát cokoli.

Jak obstát ve světě, kde přestalo platit vše, v čem jsme žili dřív? 
Východiska budou hledat čtyři přítelkyně, hlavní hrdinky, románu Adele Parks NEVĚSTY BEZ ŽENICHŮ(Spare Brides), kterou do češtiny přeložila Dita Kelbelová.

Dvacátá léta: čas nadějí a příslibů. Na novoročním večírku lidé oslavují vstup do nové dekády a snaží se předstírat, že na Velkou válku už zapomněli. Je to pryč. Teď je třeba začít zase žít!
Skutečnost je ale taková, že lidé, kteří přežili, už nikdy nebudou takoví jako dřív. Najít místo v novém světě se snaží najít i čtyři přítelkyně, z nichž každá stojí před docela jiným problémem.
Ostýchavá Beatrice se obává samoty: nemá dost půvabu ani majetku, aby dokázala zaujmout těch pár nezadaných mužů, kteří se vrátili z bojů. Naproti tomu jiskřivá Ava se nechce vzdát nespoutanosti, které si mohla za války užívat, a manželství považuje za zlatou klec, do níž rozhodně nehodlá vstoupit. Sarah zaplatila cenu nejvyšší: její manžel padl. Lydia manžela stále má, ale v jejích očích je to zbabělec, který přečkal válku za úřednickým stolem.
A pak se jedna z našich čtyř žen seznámí s charismatickým důstojníkem Edgarem Trentem. Teprve díky tomuto náhodnému setkání se spustí řetěz událostí, které přivedou všechny zúčastněné k pochopení, že stará pravidla už opravdu neplatí. Že štěstí je třeba jít naproti – a být připraven zaplatit za ně i velmi vysokou cenu.

nakladatelství DOMINO v říjnu dále vychází:
VOLAVKA, S. J. Bolton, edice Napětí
MOTIV, Jonathan Kellerman, edice Napětí
HOTEL ROZKOŠÍ, Marina Anderson, edice Mimo edice 


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro nakladatelství Domino www.dominoknihy.cz

zpět