Aktuálně

čtvrtek, 11. říjen 2018 | 11:22

Nová kniha Volkera Kutschera Tichý zabiják

Tichy zabijak.jpg

V nakladatelství MOBA vychází druhá kniha Volkera Kutschera Tichý zabiják, jenž je také stejnojmennou knižní předlohou třetí série světově proslulého a dosud nejdražšího německého televizního seriálu Babylon Berlin, která se právě začíná natáčet.
Jeho úvodní řadu odvysílá Česká televize během roku 2019.
Mysteriózní série v hlavní roli se sympatickým policejním inspektorem Gereonem Rathem vyšetřujícím zločin a korupci v Berlíně v době Výmarské republiky se prodalo už hodně přes milion výtisků v mnoha jazykových mutacích.

Tichý zabiják Volkera Kutschera z originálu Der stumme Tod přeložil Tomáš Butala.

Berlín 1930. Tragická smrt zbožňované herečky Betty Winterové přímo během natáčení přivádí Gereona Ratha do berlínských filmových ateliérů. Mladý komisař z berlínského oddělení vražd rychle poznává stinné stránky hvězdného prostředí a je svědkem přelomového momentu ve filmové branži. Svět totiž dobývá zvukový film a mnohým při tomto přerodu ujíždí vlak: producentům, majitelům kin – ale i hvězdám němého filmu. Když k tomu Rathův otec požádá svého syna, aby pomohl kolínskému starostovi Konradu Adenauerovi v jisté delikátní záležitosti, detektivovi se začíná situace vymykat z rukou. Zatímco pohřeb Horsta Wessela, nacistického mučedníka a příslušníka SA, znovu vyhrocuje otevřené pouliční spory mezi nacisty a komunisty, Gereona Ratha cesta za pravdou zavede z berlínské čínské čtvrti až do podsvětí a dál, na samou hranici zákona…

Ohlasy na knihu Tichý zabiják (Der stumme Tod – The Silent Death) ze zahraničí:

 

„Román s úžasnou atmosférou, který nabízí živý pohled do kulturních zvratů pozdní Výmarské republiky.
The Sunday Times

„Příběh zasazený do Berlína 30. let 20. století, kde nekonvenční detektiv stíhá sériového vraha. Němý mrtvý vděčí autorovi za věrné historické zobrazení a době samotné za cynický pohled na svět.
Peter James, jeden z nejúspěšnějších autorů thrillerů současnosti

Příběh o původu evropské temnoty.“
Kati Hiekkapelto, autorka severského thrilleru Kolibřík

„Autorovi se v románu daří chytře propojovat fakta a fikci, aniž by jedinkrát utrpělo věrné zobrazení dobového života a atmosféry.“ 
Die Welt

„V případu Tichého zabijáka se kolínskému autorovi znovu podařilo vytvořit román silný po faktické i umělecké stránce – ani tentokrát se nebudete moci odtrhnout!“
Tagesspiegel


Medailon autora:
Volker Kutscher se narodil v roce 1962 v Lindlaru v Severním Porýní-Vestfálsku, ale dětství strávil v Horním Rakousku. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu, a než napsal svůj první detektivní román, pracoval se jako novinář. V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi.
Kutscherova série kriminálních případů komisaře Gereona Ratha se stala světovým bestsellerem. V současnosti se po celém světě prodalo již více než milion výtisků a na motivy knižní série vznikl velmi úspěšný koprodukční seriál Babylon Berlin ověnčený řadou cen.

Říjnové tituly nakladatelství MOBA, obálky si v tiskové kvalitě stáhnete zde http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2018/10_rijen/ :
Temná komora, Susan Faludi, světový bestseller, nominovaný na Pulitzerovu cenu
Ozvěna soumraku, Judith Kinghornová, historický román
Čtvero ročních období v Římě, Anthony Doerr, světový bestseller
Tichý zabiják, Volker Kutscher, světový krimi bestseller
Mrtvá ve vodě, Ann Granger, britská krimi
Smrt podle hvězd, Jan Bauer, historická detektivka
Slepá bába, Jarmila Pospíšilová, román
Bláznivé pokušení, Jana Benková, román pro ženy
Smrt vilného cizince, Stanislav Češka, edice Původní česká detektivka
Přichází čas pomsty, Veronika Černucká, edice Původní česká detektivka
Pátý kámen, Martin Trbušek, edice Původní česká detektivka 


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz420 606 232 055
www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět