Aktuálně

úterý, 30. červen 2020 | 17:33

Nové krimi thrillery Håkana Nessera a Jo Spain právě vycházejí

Druhy zivot.jpg

„Průzračnost Nesserova vidění a vnitřní rozpory dobra a zla připomínají slavné filmy Ingmara Bergmana.“  The Independent

Druhý život pana Rosse, Håkan Nesser
Ante Valdemar Roos, stárnoucí ekonom a samotář, sázel v loterii celé roky stejná čísla. Nyní se na něj konečně usmálo štěstí v podobě velké výhry. Aniž by Roos něco řekl rodině, dá v práci výpověď a koupí si domek v lese. Jednoho dne ale nevysvětlitelně zmizí a po jeho stopách se musí vydat inspektor Barbarotti…Druhý život pana Rosse z originálu Berättelse om herr Roospřeložil Jaroslav Bojanovský.

„Dokonale napsané, dokonale zábavné. Spletitý příběh, který bude i pro ostřílené čtenáře napínavou hádankou.“– Cleveland Plain Dealer, USA
„Elegantní a působivá detektivka od mnohokrát oceněného autora. Pro čtenáře žánru nezbytnost.“– Library Journal

Håkan Nesser (*1950) je světoznámý švédský spisovatel, který dlouhý čas pracoval jako učitel. Prózu publikuje od roku 1988, jeho detektivní příběhy zaznamenaly řadu významných úspěchů (mj. třikrát získaly cenu za nejlepší švédskou detektivku) a byly vydány ve více než 25 zemích. Nesser dokázal vytvořit neobyčejně živé postavy detektiva Van Veeterena a inspektora Barbarottiho, kteří se pohybují v precizně zachyceném prostředí, inspirovaném zejména švédskými a nizozemskými reáliemi. V současnosti Håkan Nesser žije s ženou a dětmi střídavě ve Stockholmu a na Gotlandu a je úspěšným spisovatelem na volné noze.

Je pravda, co se říká. Pomsta je sladká…
Jak dlouhá byla cesta za spravedlností, popisuje v kriminálním románu S našim požehnánímIrka Jo Spain

Uprostřed zimy je v dublinském parku nalezeno mrtvé tělo staré ženy. Brzy vyjde najevo, že případ může sahat daleko do minulosti. Co spojuje tuto vraždu s mladou matkou, které bylo před více než třiceti lety z náruče vytrženo novorozeně? A jakou roli v případu hraje řád Magdalenek?
Vyšetřování se ujímá zkušený inspektor Tom Reynolds. Je přesvědčen, že vražda souvisí s historií nechvalně proslulých Magdalénských prádelen, kam byly dříve posílány „padlé ženy“. Reynoldse a jeho tým dovedou stopy až do odlehlého kláštera na irském venkově. Blíží se Vánoce, ale tým detektivů se brzy začne obávat, že se ke svým blízkým hned tak nevrátí. Jakmile totiž dorazí na místo, je všem jasné, že vrah jim je nablízku a že se za hříchy minulosti hodlá mstít dál.

Červnové tituly nakladatelství MOBA
Vlastimil Vondruška, Pomsta bílého jednorožce, 26. pokračování příběhů Oldřicha z Chlumu

Håkan Nesser, Druhý život pana Rosse, severská krimi
Jan Bauer, Než přijde kat, historické krimi
Jennifer Coddy Epstein, Říše divů, světový bestseller
Jo Spain, S našim požehnáním, světový bestseller
Jiří Klusáček, Teorie bečky, mimo edice
Luděk Kubát, Brutalita, edice Původní česká detektivka
Jindřiška Ptáčková, Pod jabloní, edice Původní česká detektivka


TURNER PR 
www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 

zpět