Aktuálně

středa, 22. říjen 2014 | 15:16

Nový dobrodružný román HRÁČ Františka Niedla vychází už za týden!

Hráč.jpg

Všichni ti, kdo doufali v pokračování dobrodružství Pavla Vencla, se právě dočkali. Vychází volné pokračování bestselleru Útěk do pekel pod názvem HRÁČ.

Vystudovaný filozof, který se živil hraním karet, miloval ženy a dobrodružný způsob života, doslova proplul druhou světovou válkou, aby skončil v komunistickém vězení – tak se uzavřela první kniha s Pavlem Venclem v hlavní roli.

V románu HRÁČ se s ním setkáme v bavorském sanatoriu a nebyl by to on, aby se zase nerozpoutala vlna nečekaných událostí, které ho zavedou z Německa přes Čechy do Argentiny a dál.

Autor, František Niedl, o knize prozrazuje: „Pavel Vencl přežil pád stíhačky, se kterou začátkem roku 1949 utíkal z Československa. První část knihy se odehrává v Bavorsku v sanatoriu pro lidi duševně choré a ty, kteří utrpěli ztrátu paměti, což se přihodilo právě jemu. Druhá část pak v Československu, kam se Pavel vydá do uranových dolů v Jáchymově pro svého přítele. Ale nebude to jednoduché, protože tehdy odtud lidé jen tak volně neodcházeli na vycházky. A třetí část? Trochu Švýcarsko, Anglie… Ale především Argentina, kde má náš hrdina také cosi na práci.“

HRÁČ, František Niedl

Jsou čtyři roky po válce a do psychiatrického sanatoria v Bavorsku, kde se léčí převážně prominenti fašistického Německa, je umístěn muž, který neví, jak se jmenuje, ani kým byl za války. Jediné, co o něm okolí ví, je, že se zřítil s letadlem při útěku z Československa. Mluví německy, ale jak se mu postupně vrací paměť, vzpomíná si i na další jazyky a fragmenty z minulosti, které se skládají v mozaiku jeho předešlého života…

Román světového formátu HRÁČ Františka Niedla vychází – stejně jako jeho ostatní knihy – exkluzivně u nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz.


Další říjnové tituly z nakladatelství MOBA:

Nina George, Levandulový pokoj, evropský románový bestseller
Linda Castillo, Slib mlčení, americký krimi bestseller
Kjell Ola Dahl, Podezřelý, severská krimi
Virginia C. Andrewsová, Vykoupení ohněm, román
Milan Růžička, Jedna mrtvola navíc, edice Původní česká detektivka
Hana Prošková, Kopistnaté prsty, edice Původní česká detektivka

Obálky knih si můžete stáhnout v tiskové kvalitě zde: http://kestazeni.turner.cz/knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/


Johana Turner
TURNER PR
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz

 Pro vydavatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět