Aktuálně

čtvrtek, 20. červen 2019 | 12:29

Nový thriller Hrob třinácté panny aneb i v malebné moravské vísce se mohou dít hrůzné věci…

Hrob 13 panny.jpg

Výjimečný detektivní román plný strhujících zvratů od jedné z nejlepších současných autorek a scenáristek.

Rodačka z jihomoravských Ratíškovic Naďa Horáková je povoláním učitelka na základní škole v Mutěnicích. Psaní knih je pro ní relax. A je v tom hodně dobrá…
Na kontě má na dvě desítky titulů, z nichž většinou jsou to historické romány (Brněnské židovky, Brněnské nevěstky, Ženy na pranýři, atd.) anebo detektivky (Falešná kočička, Tři v kruhu, Vlk na vodítku a další).
Je však také spoluautorkou scénářů a námětů televizního seriálu Policie Modrava a nedávno jí vyšla kniha Tajnosti sborovny (soubor vtipných fejetonů a perliček ze školního prostředí inspirovaných jejím povoláním). 

Její nejnovější kniha s názvem Hrob třinácté panny je detektivní román s prvky hororu situovaný do malé moravské vesničky, kam přijíždí hlavní hrdinka Lada Nevrtalová převzít dědictví po pratetě Anně. Stará vila na samotě je však velmi nevhodné obydlí pro mladou dívku, zvláště když v jeho blízkosti leží opuštěný hřbitov opředený podivnou historií. Lada se brzy přesvědčí o tom, že pověry mají na vesnici stále pevné kořeny a že na nich opravdu může něco být. Velmi podivné, téměř hororové události, které se kolem Lady dějí, vyústí ve vraždu a zdá se, že v ohrožení života je i ona sama. Ovšem najdou se hned tři mužní ochránci, kteří by jí rádi poskytli pomocnou ruku. Lada se ocitá před zásadní životní otázkou, komu věnuje svou důvěru.

Červnové novinky nakladatelství MOBA
Volker Kutscher, Spis Vaterland – další pokračování knižní předlohy legendárního německého seriálu Babylon Berlin

Jan Bauer, Král má starosti – historická detektivka
Jana Benková, Musíme zůstat spolu – ženský román
Naďa Horáková, Hrob třinácté panny – detektivní román s prvky hororu z moravského venkova
Josef Škvorecký, Zdena Salivarová, Setkání v Bílé dámě, s vraždou – edice Původní česká detektivka

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět