Aktuálně

čtvrtek, 26. leden 2012 | 20:52

Obrovský úspěch filmu Lidice v Izraeli dokládá jeho speciální projekce u příležitosti Mezinárodního dne vzpomínky na oběti holokaustu v Tel Avivu.

Obrovský úspěch filmu Lidice v Izraeli dokládá jeho speciální projekce u příležitosti Mezinárodního dne vzpomínky na oběti holokaustu v Tel Avivu.

 

Film Lidice, který měl premiéru 31.5.2011, sklidil velký zájem nejen u nás (vidělo ho přes půl milionu diváků), ale i v zahraničí. Do Izraele se film Lidice vrací právě díky obrovské divácké odezvě, kdy zde absolvoval turné a besedy s tvůrci filmu v srpnu a září minulého roku.

Ve spolupráci s Českým kulturním centrem v Izraeli bude film Lidice uveden znovu během speciální projekce u příležitosti Mezinárodního dne vzpomínky na holocaust v sobotu 28.1. ve 21:15 v Cinematheque v Tel Avivu. Filmu Lidice a jeho tvůrcům se tak dostane opravdu výjimečné a významné pocty.

Osobně si první výlisek DVD filmu koncem léta vyžádal izraelský premiér Benjamin Netanjahu a rozumět mu určitě bude, protože je mimo jiných opatřen i hebrejskými titulky.

Producent filmu Adam Dvořák k tomu dodává: „ Je to pro celý tým, který na filmu pracoval, obrovská čest. O to více nás těší, že Lidice si získávají příznivce i jinde ve světě, aktuálně jednáme o jeho distribuci do Mexika.

 

Slavnostní premiéru měl film Lidice 31.5.2011, distribuční 2.6.2011.

DVD vyšlo 26.10.2011.

Hlavní role: Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Veronika Kubařová

Režie: Petr Nikolaev

Více informací o filmu na www.filmlidice.cz .


Koproducenti jsou MagicBox, MagicBox SK, Česká televize, Vinná galerie a Slovenská televize.

Hlavními partnery filmu jsou Autocont a Česká zbrojovka

Partnery jsou Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, Ministerstvo obrany ČR a Audiovizuální fond SR

Mediálními partnery jsou MF Dnes, iDnes.cz, rádio Impuls, Instinkt, Mediafax, TV Barrandov, FDB a Euro AWK.

Partnerská města jsou Lidice, Kladno, Praha, Liberec a Opava.

Distributorem je Bioscop.

zpět