Aktuálně

pondělí, 27. duben 2015 | 13:06

ON THE ROAD aneb vypsané léto Vypsané fiXy

VF foto O. Pýcha.jpg

Po loňském roce, kdy Vypsaná fixa oslavila dvacet let své existence vydáním alba Krásný smutný den a skvěle pojatým narozeninovým turné (což jim přineslo druhé místo za album roku a třetí místo za kapelu roku v anketě Žebřík 2014 a nominaci za kapelu roku v anketě Anděl 2014), se letos chystá užít si léto hraním na festivalech, dva z toho spolupořádat a na podzim vyrazit na společné turné se skupinou Wohnout.

„Úsečka naší letní existence je ohraničená dvěma body. Jsou to dva festivaly, které spolupořádáme. Začínáme v pátek 26. června v malebné vesničce Vápenný Podol, kde má chalupu náš bubeník Pítrs. Již šestým rokem pořádá malou, ale velice příjemnou akci PODOLFEST, kde tradičně zahrajeme společně s dalšími čtyřmi až pěti kapelami. Jedná se o naprostý opak velkého festivalu, odehrávající se v krásné lokalitě Železných hor. Druhým festivalem, na kterém se podílíme, je benefiční festival ON THE ROAD(www.ontheroadfestival.com), který pořádáme 28. - 29. srpna v areálu u Čochtana u Lázní Bohdaneč společně s kamarády z občanského sdružení DEA DEALBATA.  Letos slavíme deset let existence festivalu a společně s námi to oslaví Sto Zvířat, Skyline, Mucha, Květy nebo Eéčka  a také spřátelené pardubické kapely Dukla a Volant a mnoho dalších. K tomuto festivalu máme i hymnu, která hrdě nese název On the Road (link zde: https://www.youtube.com/watch?v=kmv_36-EZlE),“ říká frontman kapely Márdi. 

Kapelu je živě možno vidět na Majálesech během dubna a května a na vybraných letních festivalech jako jsou Votvírák, Rock for People, Randál fest 2015 a dalších. Na podzim je připraveno společné turné s kapelou Wohnout. 
Více informací k aktuálním koncertům naleznete na www.vypsanafixa.cz a na www.ontheroadfestival.com.


Pavel J. Turner
TURNER PR 
+420 602 346 315
www.turner.cz

 

zpět