Aktuálně

pondělí, 24. říjen 2016 | 10:33

OSUDY A BĚSY. Mistrovský román od Lauren Groff, jedné z nejlepších spisovatelek své generace.

osudy a běsy TZ.JPG

Příběh, o kterém v roce 2015 mluvila celá Amerika!“  – The Guardian 

Děj začíná líbánkovým sexem na studené pláži v Nové Anglii a končí o dekády později osamělým stářím v Londýně. Román je portrétem manželství viděného postupně oběma stranami – nejdřív jeho pohledem, pak jejím. Čtyřiadvacetileté manželství nahlíženo přímo z centra dění – Lotto (on) a Mathilda (ona)… to jsou OSUDY A BĚSY.

Nezpochybnitelný literární triumf – právě takto je označován román OSUDY A BĚSY od americké autorky Lauren Groff. A něco na tom opravdu bude.
Kromě toho, že získal slušnou řádku prestižních ocenění (například byl Amazonem vyhlášen za knihu roku 2015 a stal se finalistou v The National Book Award), se jeho práva prodala už do více než 30 zemí světa.
A co víc: prezident Obama o knize prohlásil: „že nic lepšího za celý rok nečetl" a hollywoodské celebrity (Sarah Jessica Parker, Miranda July a další) se na Instagramu chlubily fotkami, na nichž čtou právě tuto knihu (více ZDE).

Knihu vydává nakladatelství DOMINO, z originálu Fates and Furies přeložila Petra Babuláková Jelínková.

Lauren Groff, 
OSUDY A BĚSY
Nikdy si nezačněte myslet, že někoho opravdu znáte. I když s ním žijete přes dvacet let. 
Každý příběh má dvě strany. Každý vztah lze nahlížet ze dvou různých perspektiv. A někdy se ukáže, že klíčem k dobrému manželství není způsobilost říkat pravdu, ale schopnost udržet tajemství. Ve svém nejnovějším románu, bohatém a mnohovrstevnatém, přináší Lauren Groff příběh o jednom takovém manželství zachyceném v průběhu dvaceti čtyř let.

Lottovi a Mathildě bylo dvaadvacet, když se vzali. Byli krásní, bláznivě zamilovaní a předurčeni k úspěchu. O deset let později je jejich manželství ještě stále předmětem závisti přátel, ale pozorný čtenář už s lehkým mrazením začíná cítit, že skutečnost je mnohem složitější, problémy hlubší a minulost temnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

OSUDY A BĚSY - ohlasy
Kniha Osudy a běsy je nezpochybnitelným literárním triumfem.“ – The Washington Post

Příběh, o kterém v roce 2015 mluvila celá Amerika!“  – The Guardian
Každá stránka je vichřicí slov, a přesto největší síla knihy spočívá právě v tom, co zůstává nevyřčeno mezi řádky. Je to doslova omamný elixír.“ – Publishers Weekly

Lauren Groff publikovala povídky v mnoha významných periodikách, její texty byly také opakovaně zařazeny do prestižních antologií s názvem Nejlepší americká povídka.
Svou románovou prvotinu Příšery templetonské vydala v roce 2008 (česky Host, 2009), čtyři roky po ní následoval román Arcadia. Největšího úspěchu však dosáhla právě zmiňovaným nejnovějším románem OSUDY A BĚSY.

Říjnové tituly nakladatelství DOMINO:
STALKEŘI, Paul Finch, edice Napětí
Klient pouze sdělí jméno té ženy. O zbytek se postarají oni. Špinavá práce je na nich; klient si může dělat, co se mu zlíbí. Bez omezení.

TAK TO JE, TAK TO BUDE, Sarah J. Bolton, edice Napětí
Když jde o sérii vražd, kdo by věřil jedenáctiletému klukovi?

OCELOVÝ POLIBEK, Jeffery Deaver, edice Napětí
Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít.

OSUDY A BĚSY, Lauren Groff, edice Mimo edice
Nikdy si nezačněte myslet, že někoho opravdu znáte. I když s ním žijete dvacet let. 


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro nakladatelství Domino www.dominoknihy.cz

zpět