Aktuálně

středa,  3. červen 2015 | 10:04

Peklo děsivých vzpomínek, realita pohřešovaných dívek. Kniha PROKLETÍ Lisy Jackson vychází právě dnes.

Prokletí TZ.jpg

Na začátku spisovatelské kariéry Lisy Jackson nebyla celoživotní touha psát, ale zcela pragmatický důvod: hledala způsob, jak vylepšit rodinný rozpočet. Začala psát historické romance, ale ty příběhy jí brzy začaly utíkat někam docela jinam -  nejprve k románovým zpracováním anglických středověkých legend a pak... pak zkusila napsat svůj první krimiromán.
Toto rozhodnutí předznamenalo klíčový okamžik v její kariéře. Dnes má na svém autorském kontě tři desítky thrillerů, které vycházejí ve třiceti zemích světa. 
Čtenáři na knihách Lisy Jackson oceňují především psychologické propracování postav a schopnost navodit tajuplnou, místy až děsivou atmosféru.
Poslední novinku s názvem PROKLETÍ právě vydává nakladatelství DOMINO. Z originálu Close to Home ji do češtiny přeložila Marie Čermáková-Frydrychová.

PROKLETÍ nejlépe charakterizuje Booklist slovy: „Lisa Jackson dobře ví, jak čtenáři pořádně drásat nervy.“

Lisa Jackson
PROKLETÍ
Vrátit se do rodného domu. Začít nový život… Anebo projít peklem děsivých vzpomínek.
               Sarah McAdamsová se rozhodla začít nový život: přestěhuje se do Oregonu a zrekonstruuje chátrající rodný dům. Její dcery Jade a Gracie nejsou viktoriánskou barabiznou na břehu řeky nijak zvlášť nadšeny a na příjezdové cestě začne o správnosti svého nápadu pochybovat také Sarah. Vybaví se jí vzpomínky na chladnou odtažitou matku, na nevlastní sestru, která beze stopy zmizela… a také na noc před dávnými lety, kdy se samotná Sarah záhadně ocitla na střeše domu, celá bez sebe, v horečnatém blouznění.
               O domě se v kraji povídá, že je prokletý od okamžiku, kdy se ze střechy zřítila jeho první obyvatelka. Sarah jako malá cítila, že by na těch řečech mohlo něco být, a teď se jí se stejným dojmem svěřuje i dcera. Jenže Sarah nemá na takové historky čas, protože se musí zaobírat spoustou jiných, pro ni mnohem důležitějších věcí.
               Začne se bát, teprve když se z nedalekého městečka začnou šířit hrozivé zprávy o zmizelých dospívajících dívkách. Teprve tehdy ji staré stěny sténajícího domu dostanou do děsivého sevření. Kdesi hluboko v paměti má ukrytý klíč k rozluštění nanejvýš reálného nebezpečí. Záleží jen na ní, jestli se dokáže postavit tváří v tvář svým nejhorším obavám, aby zastavila pradávnou noční můru, která jí chce znovu vtrhnout do života… 

Obálky knih v tiskovém rozlišení si můžete stáhnout ZDE

Další červnové noviny z nakladatelství DOMINO:
Edice Napětí
NOVINKA - Jeffery Deaver - ŘÍJNOVÝ SEZNAM - Domníváte se, že už vás Deaver nemůže ničím překvapit? Může. Touto knihou.
Jeffery Deaver – SBĚRATEL KOSTÍ - druhé vydání, i  jako audiokniha

Edice IRIŽ
Jennifer Weiner, DOBRÝ V POSTELI - Naši osobnost a osud neutvářejí ostatní. Utváříme je sami.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz

pro nakladatelství Domino www.dominoknihy.cz

 

zpět