Aktuálně

úterý,  4. červen 2019 | 11:55

Peter Lipa představuje videoklip ze svého novinkového alba Dobré meno

Peter Lipa_ foto jakub Gulyaš.jpg

Píseň Znova a znova otevírá již osmnácté studiové album Petera Lipy Dobré meno a stala se v pořadí druhou skladbou z tohoto CD, která dostala vizuální podobu. 

„Znova a znova má takový letní odlehčený nádech, je lehce roztančená a nám přišlo vhodné ji použít jako singl a nechat ji obdařit i obrázky. K vydání nového alba jsme jako první natočili videoklip ke skladbě Motýl, která je v úplně jiném hudebním módu. Znova a znova je takový protipól. Přijde mi to tak dobré, posluchač vlastně dostane vizuální ochutnávku z CD hned ve dvou různých polohách. Klipy mám rád, protože dávají skladbě další rozměr,“ říká Peter Lipa. 

Videoklip byl natočen podle scénáře Braňo Gotthardta, kerý se ujal i režie. 

Na klip se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=5MUghr_qYB0&feature=youtu.be

Nové album Petera Lipy Nové meno obsahuje třináct původních písní, které vznikaly v průběhu posledních dvou let. Prezentují různorodou produkci a také totální nasazení všech hudebníků. Nahrávalo se ve čtyřech bratislavských studiích. Jako host se na albu objeví slovenská jazzová zpěvačka Zuzana Mikulcová a to v duetu Nenápadný nápad. 
Stejně jako u předchozích Lipových alb je i zde kladen velký důraz na texty. Dlouhodobá práce s kvalitními textaři jako je Milan Lasica, Vlado Krausz nebo Rudo Rusiňák pomohla Lipovi vykrystalizovat hudbu, jejímž základním kamenem je blues, ale nechybí R&B, groove, jazz nebo šanson. 

Více informací naleznete na www.peterlipa.com. 

Znova a znova
Hudba: Peter Lipa, Martin Gašpar
Text: Vlado Krausz
Režie: Braňo Gotthardt
Kamera: Andrej Jánošík
Produkce: Kika Majorošová
Vyrobil: East West Promotion s.r.o. 2019


Pavel J. Turner
TURNER|PR
+420 602 346 315
www.turner.cz

zpět