Aktuálně

úterý,  3. říjen 2017 | 10:18

Písek, černý igelit a nohy: bylo to zcela jednoznačné… IKARUS, nový krimithriller Deona Meyera

IKARUS tz.jpg

Vánoce. Čas klidu, štěstí a lásky. Ale ne v Cape of Storms.

Písek, černý igelit a nohy: bylo to zcela jednoznačné.
Noha vyčuhovala zpod tlustého černého igelitu, v němž bylo evidentně zabaleno celé lidské tělo. Zbytek byl stále pohřben v písku.
„A do prdele,“ pravil Craig Bannister prorocky.
Sáhl pro telefon, který byl stále připojen k rádiovému ovládání. Uvědomil si, že se Phantom pořád vznáší metr nad zemí a důsledně vše natáčí na video. Nechal dron přistát a vše vypnul. A pak zatelefonoval…

To je IKARUS - jeden z nejlepších současných krimi románů jihoafrického spisovatele Deona Meyera.
Na scénu se s ním vrací inteligentní, nápaditý a také trochu komplikovaný detektiv Benny Griessel s příběhem IKARUS.
Deon Meyer, který píše v afrikánštině, je již dlouhou dobu považován za nejlepšího jihoafrického spisovatele krimi žánru. IKARUS ho však katapultoval na špičku světové ligyIKARUS, pátá kniha série s Bennym Griesselem, je definitivně zatím ta nejlepší,“ říká Marcel Berlins z The London Times.  

IKARUS Deona Meyera vychází dnes, tj. 3. 10. 2017, v překladu Alexandera Neumana v nakladatelství MOBA.

17. prosince obrovské záplavy odhalily tělo Ernsta Richtera v dunách blízko Parklands. 
Ano, toho Ernsta Richtera, notoricky známého podnikatele a majitele kontroverzního MyAlibi Ernsta Richtera, který záhadně zmizel před měsícem.
Nikdo ten případ nechce. Nikdo, protože všichni vědí, že je čekají problémy. Mediální. Pracovní. Všichni vědí, že s tím případem budou trable. A také velký tlak. Tlak od vedení, politiků, ale i kolegů.   
24. prosince se jeden mladý vinař svěří…
A Vánoce už nikdy nebudou stejné.

Týden před Vánocemi najde mladý fotograf v písečných dunách mrtvolu. Policisté záhy zjišťují, že jde o Ernsta Richtera, zakladatele služby MyAlibi kryjící zálety nevěrníků. Mezitím je Benny Griessel povolán na místo hromadné vraždy. Mezi oběťmi je také jeho bývalý kolega a čtyři roky bez alkoholu berou za své. Griessel je rozhodnut skončit, ale jeho nový šéf ho nasazuje na Richterův případ. Ostře sledovaná vražda se stává předmětem mediálních spekulací, s nimiž se vynořily také otazníky ohledně motivu: mohl být pachatelem jeden z nesčetných podváděných partnerů? Nebo snad nespokojený klient?

Sympatický jihoafrický spisovatel, obdivovatel Mozartova díla, vášnivý motorkář a milovník Prahy Deon Meyer, který si získal i srdce českých čtenářů, je držitelem dlouhé řady prestižních literárních cen. Jeho knihy jsou přeloženy do 28 jazyků, ve většině zemí se staly bestsellery. Jeho krimi thriller Dead Before Dying inspiroval mezinárodní filmařský tým pod vedením Petera Ladkaniho a vytvořili tak krimi seriál Cape Town pro Universal Channel (trailer ZDE). 
Deon Meyer se netají svojí vášní pro fotografování a tak čtenáři mohou na jeho webových stránkách nalézt i fotky reálných míst, do kterých jsou jeho příběhy situovány (www.deonmeyer.com).

Obálku novinky IKARUS si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2017/10_rijen/IKARUS.JPG

Říjnové knižní novinky nakladatelství MOBA:
MOKRÁ RYBAVolker Kutschersvětový krimi bestseller

O DÍVCE GRACE, Anthony Doerr, světový bestseller
PŘEMYSLOVSKÁ EPOPEJ, Vlastimil Vondruška, kompletní vydání v limitované edici
IKARUSDeon Meyer, světový krimi bestseller
PAPÍROVÁ LABUŤLeylah Attar, světový bestseller
PŘÍPAD PODEZŘELÉHO ARCIBISKUPA, Stanislav Češka, historická krimi
ZLOMYSLNÝ OSUD, David Nedoma, historická krimi
IDEÁLNÍ MANŽEL Z NEBE NESPADNE, Alena Jakoubková, román
ŽIVOT MŮŽE BÝT TAK SNADNÝ, Ingo Froböse, Peter Grossmann, rádce
KRÁLOVSTVÍ VĚČNÉHO TICHA, Roman Cílek, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět