Aktuálně

středa,  6. prosinec 2017 | 16:56

Pod stromeček knížku! Tipy na vánoční dárky z nakladatelství MOBA

Mokra ryba_TZ.JPG

Nakladatelství MOBA vydalo během letošního roku celou řadu výjimečných titulů, z nichž si vám dovolujeme nabídnout některé jako skvělé tipy na vánoční dárky. 

Detektivní příběhy
MOKRÁ RYBA, Volker Kutscher, světový krimi bestseller

Detektivním příběhem MOKRÁ RYBA odstartovalo nakladatelství MOBA sérii příběhů kriminálního komisaře Gereona Ratha. Výtisků s jeho příběhem se už prodalo mnoho přes milion kusů a byly přeloženy do mnoha jazyků. Název románu v němčině je Der Nasse Fisch, v angličtině Babylon Berlin. Anglický název použili filmaři pro historicky nejdražší německý seriál s rozpočtem 40 milionů eur, jež je natočen právě na základě Kutscherových detektivních příběhů. Kokain, sex, Stalinovi agenti, nacisti, komunisti, dekadence…Berlín, 1929 – to je MOKRÁ RYBA Volkera Kutschera!

IKARUS, Deon Meyer, jihoafrická krimi
Vánoce. Čas klidu, štěstí a lásky. Ale ne v Cape of Storms.
Na scénu se vrací inteligentní, nápaditý a také trochu komplikovaný detektiv Benny Griessel.

Deon Meyer, který píše v afrikánštině, je již dlouhou dobu považován za nejlepšího jihoafrického spisovatele krimi žánru. IKARUS ho však katapultoval na špičku světové ligy. IKARUS, pátá kniha série s Bennym Griesselem, je definitivně zatím ta nejlepší,“ říká Marcel Berlins z The London Times.  

SMRTELNÁ RÁNA, Thomas Enger, severská krimi
Pátý závěrečný díl kultovní krimi série norského spisovatele Thomase Engera. Podaří se Juulovi najít pachatele, který založil požár v Juulově bytě, při němž přišel o syna Jonase?

NEBESKÁ HOSTINA, Donald Ray Pollock, americká krimi
Pollocka předchází pověst jednoho z nejoriginálnějších a nejžádanějších amerických autorů současnosti. 

 „Švédský stůl plný groteskních postav, uvězněných v příběhu jako v tlakovém hrnci. Brutální zábava.“ – tak charakterizoval magazín Esquire krimi román NEBESKÁ HOSTINA

PŘÍPAD EWY MORENOVÉ Håkana Nessera, severská krimi
Winnie Maasová zemřela, protože změnila názor. 
Osmý příběh proslulé série krimi příběhů inspektora Van Veeterena.

Historické romány
PŘEMYSLOVSKÁ EPOPEJ, Vlastimil Vondruška, kompletní vydání v limitované edici

Ojedinělý a dosud nejrozsáhlejší publikovaný souvislý životopisný románový celek pojednávající o našich panovnících PŘEMYSLOVSKÁ EPOPEJ Vlastimila Vondrušky vyšel v jedinečné limitovaném vydání v jedné velké knize. Čtyřsvazková PŘEMYSLOVSKÁ EPOPEJ vycházela v nakladatelství MOBA v letech 2011 – 2014 a dočkala se několika dotisků. Patří k mimořádně čtenářsky úspěšným titulům nejoblíbenějšího českého autora posledních let. 

HUSITSKÁ EPOPEJ VI. – Za časů Jiřího z Poděbrad, Vlastimil Vondruška
Již předposlední šestý díl oblíbené HUSITSKÉ EPOPEJE s podtitulem Za časů Jiřího z Poděbrad. Sedmidílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Tento díl představuje léta, kdy byl český král Jiří z Poděbrad na vrcholu své moci. Právě v té době se mu podařilo zlomit odpor vedlejších zemí Koruny české. Jenže posilování moci panovníka, který si v očích zbytku Evropy 

ANNA SACHER A JEJÍ HOTEL, Monika Czernin
Příběh o zrodu legendy. Příběh o světoznámé majitelce hotelu Anně Sacherové, v jejímž životě se odráží sláva a pád nejslavnější vídeňské epochy. 

KRÁLOVSTVÍ MEČE, František Niedl
Román oblíbeného jihočeského spisovatele, bude vyprávět o dvou mužích, kteří bojují za své pány, a krásných ženách, jimž jde nejen o lásku, ale i moc…

Romány
O DÍVCE GRACE, Anthony Doerr, světový bestseller

O románu britský The Guardian píše: „Prostě si knihu kupte, vezměte si volno, vypněte telefon a sami se přesvědčte o tom, jak skvělá dokáže současná literatura být.“             
Hlavní postava je David Winkler, tichý chlapec okouzlený nestálostí počasí a posedlý sněhem, žije na Aljašce ve městě Anchorage. Někdy vidí události ještě předtím, než se stanou. Tato schopnost mu však nepomůže zachránit život vlastní dcery.

PAPÍROVÁ LABUŤ, Leylah Attar, světový bestseller
Vytvořit si návyk prý trvá 21 dní. To je lež. 21 dní se držela. Ale dvaadvacátý den by dala cokoli za to, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože právě dvaadvacátého dne si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje.  

Pro děti
ČUNÍKŮV NEOBYČEJNÝ DENÍK, Emer Stamp

Mladá Britka Emer Stamp přichází s již se třetím příběhem prasátka z Devonu. Jmenuje se jednoduše – Čuník. Jen mluví svojí speciální řečí čuníkovštinou, na kterou si musely zvyknout nejen děti, ale i kamarádi Čuníka. Jenomže mu nic nikdy nevyjde podle plánu, a tak se mu pořád stávají úplné ŠÍLENOSTI.

Obálky knih v tiskové kvalitě si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2017/


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 


zpět