Aktuálně

úterý,  5. květen 2015 | 10:09

Poodhalte roušku vzniku dobrodružných historických románů Vlastimila Vondrušky. Vychází nová kniha OLDŘICH Z CHLUMU – ROMÁN A SKUTEČNOST. A samozřejmě další květnové knižní novinky z nakladatelství MOBA.

Oldrich z Chlumu_roman a skutecnost TZ.jpg

Spisovatel, historik Vlastimil Vondruška. Každá jeho nová kniha – ať už je to další příběh Oldřicha z Chlumu nebo Přemyslovská či Husitská epopej – je netrpělivě očekávána. 
V nejnovější knize OLDŘICH Z CHLUMU – ROMÁN A SKUTEČNOST Vlastimil Vondruška poodhaluje tvůrčí soukromí – studentská léta, publikační začátky, divadelní režii i vznik filmu podle jeho knižní předlohy. Dá nahlédnout do procesu vzniku knih, cestu k povolání spisovatel, popíše, jak pracuje s historickými prameny, aby příběh v knize odpovídal dobovým reáliím a spoustu dalších věcí.
Skutečnou lahůdkou budou čtyři povídky, v nichž se objeví postavy blízké Oldřichovi z Chlumu a které prochází celou sérií Hříšní lidé Království českého: Annemarie (první láska), Blanka (první manželka), Diviš (první seznámení s velitelem hradní stráže) a Wolfgang (písař v úloze vyšetřovatele).

OLDŘICH Z CHLUMU – ROMÁN A SKUTEČNOST o měsíc předchází vydání jubilejního dvacátého příběhu Oldřicha z Chlumu (Zločin na Bezdězu vyjde v červnu). 
Informace o Vlastimilovi Vondruškovi a jeho knihách naleznete na www.mobaknihy.cz nebo www.vlastimilvondruska.cz.

V dalším příběhu PRVNÍ MEZI TRAPÁKY (Take Me To Your Loser, přeložila Veronika Volhejnová)) se vrací dětský hrdina Danny Shine. Dobrodružství, které se hned od prvního dílu staly jedněmi z nejprodávanějších dětských knih, tradičně doprovází četné kresby dokreslující příběhy malého Dannyho.
Danny se snaží vyhnout rvačce v tělocvičně. Zamíří proto raději na informační schůzku ohledně volby nového předsedy třídy. Sice se nechá přemluvit k účasti ve volbách, ale ani za mák netouží uspět. Všichni přece dají svůj hlas skvělé Chantal, to je jasné! Jenže Chantal je nečekaně diskvalifikovaná a... Danny ji má zastoupit. Teď by se konečně mohl vyšvihnout a postavit do čela třídy. Zjišťuje však, že výhra s sebou někdy přináší i pěkné nepříjemnosti!

Další květnové knihy nakladatelství MOBA:
HOLOCAUST aneb SLEPÁ KOLEJ DĚJINRoman Cílek
Tři osudy a jeden proces: pohled do zákulisí nacistického vyhlazovacího programu
ČAROVNÁAlex Flinn – pro mládež
DRUHÝ BŘEHHana Marie Körnerová - román
ZÁSNUBY SE SMRTÍ, Roman Cílek – edice Původní česká detektivka
BABA JEDOVÁ, Věra Fojtová - edice Původní česká detektivka

Obálky knih v tiskové kvalitě si stáhnete ZDE.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055
www.turner.cz

Pro vydavatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 


zpět