Aktuálně

středa,  8. květen 2013 | 16:05

Přemyslovci Vlastimila Vondrušky jsou zpět! Vychází třetí předposlední díl a také další novinkové knihy nakladatelství MOBA.

Přemyslovci Vlastimila Vondrušky jsou zpět! Vychází třetí předposlední díl a také další novinkové knihy nakladatelství MOBA.

 

Přemyslovci jsou zpět! Přesně v polovině května vyjde předposlední část historické fresky Vlastimila Vondrušky - Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar. Tentokrát nás děj románu zavede do mládí Přemysla II., do časů, kdy jeho otec Václav I. realizuje svůj politický sen. Více o knize níže. Netřeba dodávat, že oba předchozí díly vzbudily obrovský čtenářský zájem a držely se několik měsíců na špici žebříčku nejprodávanějších knih.

Jednomu z nejoblíbenějších českých autorů vycházejí v květnu i další knihy: Vládcové ostatků (2. vydání) a Intimní historie (2. vydání). Více o knihách níže.

Pozornosti by rozhodně neměl uniknout román Hany Marie Körnerové Heřmánkové údolí, který vychází už také ve druhém vydání. Heřmánkové údolí vás nenechá vydechnout ani na chvíli. Je založen na vyprávění reálném příběhu ženy, která musela bojovat za život svůj i svých dětí. Děj je zasazen do doby krátce po II. světové válce, kdy Anna přichází do Čech z Ukrajiny jako sirotek, k sestře své matky a zoufale, ale přirozeně, se snaží vybudovat si svůj vlastní domov a rodinu. Více o knize níže.

Nezapomeňte, že do Čech dorazil Netvor… Na konci dubna vyšel román Netvor jako úplně první kniha v češtině autorky Alex Flinn. Kniha Netvor se stala fenoménem doslova po celém světě. Přináší příběh o vině, odpuštění a lásce. Je to jakási moderní podoba klasického příběhu O krásce a netvorovi zasazeného do dnešního New Yorku. Tato románová předloha byla natolik tak úspěšná, že podle ní natočili kultovní film Beastly. Více informací naleznete v příloze.

Obálky květnových titulů v tiskovém rozlišení si stáhnete zde: http://kestazeni.turner.cz .

 

Přehled květnových titulů nakladatelství MOBA:

Přemyslovská epopej III – Král rytíř Přemysl II. Otakar, Vlastimil Vondruška, historický román

Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době mládí Přemysla II. V té době jeho otec Václav I. realizuje svůj politický sen – ovládnout prostřednictvím sňatku prvorozeného syna Vladislava rakouské země. Jenže Vladislav umírá a Přemysl se stane následníkem trůnu. Aby Přemyslovci udrželi rakouské země, musí se mladý Přemysl oženit s Markétou Babenberskou, starší o více než třicet let. Nové česká královna je však ve věku, kdy není schopna dát zemím následníka. Proto se s ní rozvede a ožení se mladou uherskou princeznou Kunhutou, když předtím ve válce porazí jejího děda uherského krále Belu IV. Přemysl II. se stává nekorunovaným vládcem zemí na sever od Alp, protože postupně ovládne Rakousko, Štýrsko, Korutany a Chebsko. Navíc se mu narodí kýžený dědic – Václav. Přemysl je na vrcholu své moci.

Vládcové ostatků – 2. vydání, Vlastimil Vondruška, historický román

Další příběhy českého rytíře Martina ze Stvolna, odehrávající se v polovině 14. století. Císař Karel IV. potvrdí jeho sňatek s bývalou manželkou třeboňského kata Johankou. Martin ze Stvolna pro ni vzápětí odjíždí do Německa, kde ji nemocnou zanechal v klášteře. S hrůzou se však dozví, že se jí zmocnila inkvizice a drží ji jako rukojmí. Martin stojí před těžkou volbou - buď se vydat do rukou bývalého přítele Konráda z Wormsu, nebo navždy ztratit svou lásku.

Intimní historie – 2. vydání, Vlastimil Vondruška, literatura faktu

V učebnicích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic. Kniha Intimní historie čtenáře seznamuje s tím, co doprovázelo každodenní život lidí od starověku až do 19. století. Autor si vytkl za cíl čtenáře nejen poučit, ale především pobavit. A tak se vedle základních dějepisných faktů objevují historky ze života, ať již ze starých kronik, či z renesanční satirické literatury. Dozvíte se zajímavé informace o dějinách mytí, toalet, ubytování, holení a stříhání vlasů, nevěstinců, milostných praktik a dalších projevů všedního života, od těch běžných až k velice intimním.

Heřmánkové údolí – 2. vydání, Hana Marie Körnerová, román

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje.

Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...

 

Další květnové tituly nakladatelství MOBA:

Ďábel na řetězu, Otomar Dvořák, historický román

Spravedlnost má zpoždění, Jindřiška Ptáčková, edice původní česká detektivka (181. svazek)

Kdo chce zabít Jane Eyrovou?, Hana Whitton, edice původní česká detektivka (182. svazek)

zpět