Aktuálně

pátek,  7. říjen 2016 | 10:13

Přinutí podivný tvor dvanáctiletého Roba číst? Dozvíte se z nové knihy PŘÍŠERKA Z KUMBÁLU.

PRISERKA Z KUMBALU tz.jpg

Říjnové tituly nakladatelství MOBA jsou doslova pro celou rodinu: vyrazit můžete s pastelkami za houbami, do francouzské Bretaně v romantickém příběhu PŘÍSTAV NADĚJE, v historických románech do 6. (ZEMĚ BARBARŮ) nebo 17. století (SANTINI), do irského Dublinu 50. let minulého století v novém krimi románu Benjamina Blacka SVATÝ PŘÍKAZ, okolo světa s fenomenálním spisovatelem Anthony Doerrem a SBĚRATEL MUŠLÍ, netradičně do současnosti s Vlastimilem Vondruškou a jeho BREVIÁŘem POZITIVNÍ ANARCHIE nebo vyřešit zapeklité kriminální případy v dalších třech titulech výjimečné edice Původní česká detektivka.

Víte, jak vypadá kříženec Williho Wonky a Frankensteina? Dvanáctiletý Rob Wonkensteina jednoho dne objevil ve svém kumbálu, kde končí všechen jeho nepořádek včetně knih, které mu kupují rodiče ve snaze, že se z něj stane vášnivý čtenář. Wonkenstein se zjevil se z ničeho nic, jako by vypadl z těch nenáviděných knih, a Robův život dostal opravdu velký spád. A kdo ví, třeba ho nakonec přinutí i ke čtení...Příběh PŘÍŠERKA Z KUMBÁLU napsal americký spisovatel Obert Skye a z originálu The Creature from My Closet Wonkenstein do češtiny přeložila Martina Buchlová.
Vtipný trailer ke knize můžete zhlédnout ZDE

PŘÍSTAV NADĚJE spisovatelky Niny George je již její druhou knihou v češtině (prvním byl Levandulový pokoj). Děj romantického příběhu nás zavede na bretaňské pobřeží, kam se rozhodla hlavní hrdinka odjet po nevydařené sebevraždě.  V tamním bistru ji omylem považují za toužebně očekávanou kuchařku, a protože vaření je to, co shodou okolností doopravdy umí, rozhodne se svůj odchod z tohoto světa ještě o den odložit. A pak ještě o jeden a ještě o den... Je snad okouzlující přístav na konci světa místem, které jí bylo odjakživa určeno?
Z originálu Die Mondspielerin přeložila Dagmar Hoangová. 

S pastelkami za úlovkem můžete vyrazit s RELAXAČNÍ OMALOVÁNKY NEJEN PRO HOUBAŘE Blanky Cízlerové, kde naleznete zde nejen nepřeberné množství hub všech druhů, ale i nádherné lesní motivy. 

Všechny titulní obálky říjnových novinek z nakladatelství MOBA si v tiskovém rozlišení můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Knizni%20vydavatelstvi%20MOBA/2016/10_rijen/

Říjnové novinky z nakladatelství MOBA:
BREVIÁŘ POZITIVNÍ ANARCHIE, Vlastimil Vondruška, mimo edice – tisková konference k této knize se bude konat 25. 10. v 10:30 v kavárně kina Lucerna na Václavském náměstí v Praze.
SBĚRATEL MUŠLÍ, Anthony Doerr, světový bestseller
SVATÝ PŘÍKAZ, Benjamin Black, světová krimi odehrávající se v 50. letech minulého století v irském Dublinu
SANTINI, Jaroslava Černá, historický román - dramatický životní příběh geniálního umělce Jana Blažeje Santiniho - Aichla
ZEMĚ BARBARŮ, Otomar Dvořák, historický román odehrávající se v temném 6. století n. l. začíná příchodem prince Hildigise z kmene Langobardů, neprávem obviněného z vraždy, hledajícím útočiště u Slovanů.
PŘÍŠERKA Z KUMBÁLU, Ober Skye, pro děti 
PŘÍSTAV NADĚJE, Nina George, společenský román
RELAXAČNÍ OMALOVÁNKY NEJEN PRO HOUBAŘE, Blanka Cízlerová
KDO JINÉMU JÁMU KOPÁ… SÁM DO MANŽELSTVÍ PADÁ, Alena Jakoubková, ženský román
RUKAVIČKY SMRTI, B. M. Horská, edice Původní česká detektivka
POSLOUCHEJ TOHO S PISTOLÍ, Ladislav Beran, edice Původní česká detektivka
SYNDROM ODUMŘELÉ DUŠE, Roman Cílek, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět