Aktuálně

pátek, 17. červen 2016 | 16:41

Příznivci Divokýho Billa se dočkali. Živé DVD/CD Divokej Bill - DOMA je na světě.

DB DOMA cover.jpg

Kapela toto live DVD/CD avizovala již na květen tohoto roku, ale díky technickým problémům se nakonec vydání posunulo až na polovinu června.  Je to tak dárek nejen fanouškům, ale i kapele, která letos slaví osmnáctiny.

Bylo to přesně 6. června 1998, kdy kapela odehrála svůj první koncert a dnes právem patří mezi stálice tuzemské populární hudby. „Těch osmnáct let uteklo docela rychle, přitom nám to připadá, jako by to bylo včera,“ říká frontman kapely Vašek Bláha, který se s kapelou do rodných Úval pravidelně vrací odehrát velký open air koncert pro domácí publikum. Nejinak tomu bylo i 15. srpna loňského roku. Před několikatisícovým publikem zazněly kromě největších hitů skupiny i nové písně z připravovaného studiového alba, jenž vyjde na jaře příštího roku u Supraphonu. Koncert zaznamenaný Českou televizí vychází 17. června na DVD/CD  nazvaném Divokej Bill – Doma.

„Jsme rádi, že jsme se domluvili s Českou televizí a koncert zaznamenali. On se totiž mimořádně povedl a tak je skvělé, že ho máme zachován v naší diskografii,“ pokračuje Bláha. „Sice jsme jeho vydání avizovali již před měsícem, ale chtělo to ještě lehké úpravy a tak se to trochu protáhlo. Ale myslím, že to zdržení stálo za to. Zároveň je to i takové malé představení našeho připravovaného alba, které jsme roztočili a intenzivně na něm budeme pracovat na podzim tohoto roku. Píseň Tsunami je jedna z těch, které se na albu již definitivně objeví a tak jsme jí jako předzvěst natočili a sestříhali k ní živé video právě z koncertu z Úval (video je možné shlédnout zde: https://youtu.be/RaN9I4L4q-k). Je to tak vlastně první singl z alba a doufáme, že se našim fanouškům bude líbit,“ dodává ještě Bláha.

DVD/CD Divokej Bill – Doma vychází v Edici České televize
K dostání na e-shopu České televize, v e-shopu na www.divokejbill.cz a u dobrých kamenných prodejců.

Více informací naleznete na www.divokejbill.cz 


Pavel J. Turner
TURNER PR
+420 602 346 315
www.turner.cz

zpět