Aktuálně

středa, 22. leden 2020 | 10:25

Prodloužená sonáta života Boženy Němcové, Poslední batalion a další knihy českých autorů právě vycházejí

Prodloužená sonáta života Boženy Němcové_final.jpg

Anna Strnadová je držitelkou Literární ceny týdeníku Reflex. Ve své nové knize Prodloužená sonáta života Boženy Němcové se inspirovala životem nejproslulejší české autorky Boženy Němcové. 
Jak by asi vypadal život nejproslulejší české spisovatelky Boženy Němcové, kdyby trval o sedm let déle? 
Božena Němcová prožívá konečně důstojný a spokojený život. Po letech bídy a trápení si může díky neznámému bohatému mecenáši dovolit slušné bydlení i drobné radosti. Ve vzpomínkách se vrací ke svému dětství a mládí, k vzrušujícím milostným zážitkům, ale také k nepříliš vydařenému manželství a vztahu ke svým dětem, které ji jedno po druhém opouští, ale vždycky ví, kde je jejich domov. Podaří se nakonec i slavné spisovatelce zjistit, odkud pochází, a odhalit tajemství svého původu?
Prodloužená sonáta života Boženy Němcové Anny Strnadové vyjde 28. ledna.

Historický román oblíbeného spisovatele Františka Niedla Poslední batalion se dočkal druhého vydání.
Viktor Koutecký z Lichovic, představitel důstojnického sboru rakousko-uherské armády žije tak, jako by každý den měl být tím posledním. Ani k velkostatku, který zdědil, ani k jeho ženě Magdě jako by ho nic nepoutalo. Po zranění v boji je upoután na invalidní vozík, zcela neschopen komunikace. Po zvláštním zážitku s bleskem v parku se jeho vědomí i tělo začínají pozvolna uzdravovat. Ve snech se mu vracejí traumatické zážitky a tváře z válečných bitev, zvláště tvář italského poručíka. Vydává se tedy na cestu do Itálie, kde události nabírají dramatický spád…

Historický román Martina Nesměráka Na zemské stezce se odehrává v blízkosti landštejnské zemské brány, kde dojde k přepadení kupecké výpravy a následné záhadné vraždě rakouského šlechtice. Pozadí tohoto zločinu se snaží rozkrýt Adalrik ze Sichelbachu, velitel hradní posádky. Román z první třetiny 13. století líčí okolnosti vzniku hradu Landštejna. 
Tento román se umístil na druhém místě v literární soutěži pořádanou nakladatelstvím MOBA v minulém roce.

Historická detektivka Marie Mackové Případ falešného copu začne nálezem rozlámané bedny s rukavičkami, ke které se nikdo nehlásil. Podivný případ začne rozplétat komisař Eduard Plischek, kolem kterého se začnou dít podivné věci. 

Les Bor u Českých Budějovic je místo opředené mnoha tajemstvími a tragickými událostmi. Není tedy divu, že poté, co najde skupina studentů v lese zavražděného muže, vyvolá tento hrůzný čin značný rozruch.  Bude ji řešit zkušený kriminalista Karel Koutný spolu s Janem Sojkou v knize nazvané Les Bor Pavla Kohouta, která vychází v edici Původní česká detektivka.
Ve stejné edici v lednu vyjde příběh Kdo zabije Evu S.? Petra Eidlera.

Na čtenářky čekají romány Aleny Jakoubkové Odříkaného manžela největší krajíc a Jany Benkové Slunečnice.

Lednové tituly nakladatelství MOBA
Jarmaland 2 – Hon na vitry, Johan Theorin, fantasy

Nezvyklý zájem o mrtvoly, Ann Granger, britská krimi
Poslední batalion, František Niedl, historický román, 2. vydání
Prodloužená sonáta života Boženy Němcové, Anna Strnadová, román
Na zemské stezce, Martin Nesměrák, historický román
Příběh falešného copu, Marie Macková, historická krimi
Odříkaného manžela největší krajíc, Alena Jakoubková, román
Slunečnice, Jana Benková, román
Kdo zabije Evu S.?, Petr Eidler, edice Původní česká detektivka
Les Bor, Pavel Kohout, edice Původní česká detektivka


www.turner.cz
Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět