Aktuálně

pátek, 27. září 2019 | 10:14

První ukázka Zrádců poodhaluje atmosféru netrpělivě očekávané krimi série

Zradci, foto Martin Douba (2).jpg

Kriminální minisérie o zlých lidech s dobrými rodinami. ZRÁDCI.

Charakteristický rukopis TV minisérie včetně ojedinělé vizuality spojené s osobou producenta a režiséra Viktora Tauše navazuje na jeho předchozí tvorbu pro Českou televizi – série Modré stíny a Vodník.
Viktor Tauš s týmem dotočí Zrádce v první polovině října. První díl v jeho režii diváci uvidí v příštím roce.
Zde je první ukázkaVarování! Může být silně návykové: http://bit.ly/2kI3hZ9 !

Televizní vyprávění se od toho filmového liší jen v tom, že v televizi je třeba každý zvrat pojmenovat i v dialogu. V obou médiích ale režii vnímám shodně jako umění interpretace textu obrazem. Vizualita tedy vychází z příběhu a naturelu režiséra, nikoliv sama ze sebe. V historickém kontextu - v čase filmu - se na televizní vyprávění nahlíželo přezíravě a tento postoj u mnohých přetrvává dodnes. Je velmi snadné přijmout, jak málo stačí zlenivět, přehlížet výše popsané a vizualitu v televizi vnímat jako manýru. A je těžké tomu čelit. Spolu s výtvarníkem Janem Kadlecem a kameramanem Martinem Doubou televizi milujeme a vyprávíme ji s poctivostí a vážností odpovídající té naší lásce,“ s nadšením popisuje Viktor Tauš. „Jako producent tentokrát zkouším, zdali je i v našem kontextu možné vizualitu formulovat tak, že v ní pak dokáže vyprávět i další režisér. V našem případě je jím Matěj Chlupáček, který pro mně režíruje 3. a 4. epizodu. Nic z naší práce by nebylo možné kdybychom pro ni neměli naprostou podporu České televize. Jsem za ni velmi vděčný.“

Úvodní díl právě vznikající šestidílné série byl poprvé představen veřejnosti v předpremiéře v rámci brněnského festivalu Serial Killer 24. září.  

Kamila Zlatušková, ředitelka festivalu Serial Killer, o Zrádcích
„V našem východoevropském regionu nechybí talenty, skvělé nápady a houževnatá práce. Čeho se ale často nedostává, je odvaha. Viktor Tauš, v kreativním týmu s Mirem Šifrou a Matějem Chlupáčkem, vytvořili dílo, které se zařadí mezi to nejlepší, nejkvalitnější a zároveň  nejodvážnější, co česká seriálová tvorba dosud vyprodukovala a co může oslovit další vysílatele v západní Evropě. Mám velkou radost, že jsme mohli touto exkluzivní premiérou ve spolupráci s Českou televizí celý festival otevřít.“ 

 

Zrádci na motivy knihy Nelegál
Zrádce napsal Miro Šifra (mj. také scenárista filmu Rudý kapitán a seriálu Rédl) na motivy knihy Nelegál spoluzakladatele Národní protidrogové centrály Jiřího Vacka. 

„Pokud chcete dnes pochopit fungování organizovaného zločinu s drogami v Evropě, musíte znát dva nové, silné hráče. Jedním z nich je vietnamská mafie usazená ve střední Evropě, speciálně pak v České republice ovládající 2/3 trhu, jejichž výrobky zaplavují trh v celé západní Evropě. Druhým novým a silným hráčem je internet - speciálně dark web. Koupit pervitin přes web je dnes jen o trochu komplikovanější, než koupit přes internet ledničku. A drogy vám domů přiveze váš pošťák, stejně jako kteroukoliv jinou zásilku. Seriál Zrádci se odehrává ve světě, kde musí protidrogová policie změnit způsob své práce, aby bylo vůbec možné držet tempo s dobou. Přitom ale zároveň dělají chyby, které stojí lidi kolem nich život. Seriál vznikl na základě skutečných událostí, ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou v ČR,“ vysvětluje Miro Šifra.

Zrádci
Pokud jde o všechno, každý snadno zradí svoje ideály. 
Šestidílná kriminální minisérie z prostředí drogové mafie.

Ve Zrádcích hrají: Cyril Dobrý, Lenka Krobotová, Václav Neužil, David Novotný, Eliška Křenková,  Miloslav Pecháček a další.

Producent:                                      Viktor Tauš, HEAVEN´S GATE        
Kreativní producent ČT:               Jan Lekeš, Česká televize
Výkonný producent ČT:                Ilona Jirásková, Česká televize                                          
Scénář:                                            Miro Šifra
Režie:                                               Viktor Tauš, Matěj Chlupáček (3. a 4. díl)
Koproducenti:                                 Česká televize, Barletta
Kamera:                                           Martin Douba, hlavní kameraman        
Hudba:                                             Petr Ostrouchov                                          
Střih:                                                Alois Fišárek      
Výkonný producent:                     Jiří Holan                                          
Kostýmní výtvarník:                     Michaela Horáčková Hořejší                    
Výtvarník:                                       Jan Kadlec
Hlavní maskér:                              Lenka Nosková


pro HEAVEN´S GATE Viktora Tauše

zpět