Aktuálně

čtvrtek,  9. leden 2020 | 9:05

Režisérské duo SKUTR zahájí letošní rok první únorový den Divadelním románem v bratislavském Národním divadle

SKUTR, photo @martinstrankatz.jpg

Na Martina Kukučku a Lukáše Trpišovského, SKUTR, čeká v letošním roce 6 premiér a 2 obnovené premiéry.

Už 1. února to bude inscenace Michaila Afansjeviče Bulgakova Divadelní román, kterou nastudovali s herci činohry Slovenského národního divadla v Bratislavě u příležitosti oslav 100 let od založení. Do jedné z nejoblíbenějších literárních děl o divadle, divadelnících a jejich umění, ale i o společnosti a osobní svobodě tvorby, jsou obsazeni např.: Táňa Pauhofová, Martin Huba, Zdena StudenkováBožidara Turzonovová Emília Vášáryová, Emil Horváth, Richard Stanke a další.
Více informací naleznete zde: http://www.snd.sk/inscenacia/3380/divadelny-roman#

O deset dní později, v pondělí 10. února, bude mít v holešovických Jatkách78 premiéru autorský projekt Cirk La Putyka/ STK Theatre Concept Don't Quijote, který je pokračováním jejich volné tvorby pohybujícím se na hranici činohry, pohybového a loutkového divadla. Rozvíjí úspěšný mezinárodní projekt Bouře. Do spolupráce tentokrát vstupují Jiří Kohout a Rostislav Novák - jde o projekt bilanční a navazující na předchozí spolupráci. Inspirací je kromě osobních vzpomínek a zkušeností jeden z nejvýznamnějších evropských románů, Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha Miguela de Cervantese y Saavedry.
Více informací naleznete zde: http://www.laputyka.cz/cs/inscenace/don-t-quijote
http://www.stkconcept.cz/hra/dont-quijote

Bon Appétit si užijí a popřejí diváci stejnojmenné autorské inscenace v premiéře ve čtvrtek 2. dubna. Na Nové scéně Národního divadla Praha Laterna Magika a balet ND vzniká taneční divadlo choreografa Jana Kodeta ve spolupráci se SKUTRem a hudebním skladatelem Ivanem Acherem.  
Život je jako stůl, na kterém leží tisíce mističek. V každé je něco jiného: láska, barva, chuť, vůně. Koho? Partnera? Místa? Města? Cesty? Život je vášeň. Vášeň po tom stole, po těch miskách. A je jen na vás, po čem sáhnete. Restaurace Svět se pro vás právě otevírá!
Více informací naleznete zde: https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/14655?s=310

Obnovené premiéry v Praze a Českém Krumlově

Do historické budovy Národního divadla se vrátí Čarodějův učeň 6. června.
Autorské taneční divadlo hudebního skladatele Zbyňka Matějů, choreografa Jana Kodeta a SKUTRu na motivy lužickosrbské legendy z přelomu 17. a 18. století o chlapci Krabatovi.
Více informací naleznete zde: https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/14677?s=310

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově bude znovu vyprávět Příhody lišky Bystroušky Leoše Janáčka od 6. srpna. Informace zde: https://www.otacivehlediste.cz/porad/1980-prihody-lisky-bystrousky

Výlet do Polska
Kromě Slovenska budou letos SKUTŘI tvořit i v polské Wroclavi. 10. října zde bude mít premiéru  v divadle Teatr Lalek dobrodružné rodinné představení o tragické dětské křížové výpravě v roce 1212 s názvem Křižáčci. Informace najdete zde: https://teatrlalek.wroclaw.pl/pl/

Překvapení
Zbývají ještě dvě inscenace, které v tuto chvíli nelze odtajnit. Jedna bude mít premiéru na konci června a druhá v polovině prosince.  

Pravidelně aktualizované informace naleznete na www.skutr.org .
Fotografie SKUTR v tiskovém rozlišení stahujte zde: http://kestazeni.turner.cz/SKUTR/


www.turner.cz

zpět