Aktuálně

pondělí,  9. prosinec 2019 | 17:19

Rodinná tajemství, nečekané vražedné zbraně a amišská komunita se ocitnou V troskách tornáda – mrazivém thrilleru osvědčené autorky Lindy Castillo

V troskach.jpg

„Tahle podmanivá detektivka s nezapomenutelnou atmosférou amišského venkova uchvátí jak dlouholeté fanoušky, tak čtenáře, kteří se do série teprve pouští."– Library Journal

Detektivku V troskách tornáda americké autorky Lindy Castillo přeložila do češtiny z originálu  After the Storm Lenka Faltejsková.
Když se městečkem Painters Mill v Ohiu prožene ničivé tornádo a odhalí lidské ostatky, dopadne na policejní náčelnici Kate Burkholderovou nepříjemný úkol kosti identifikovat a uvědomit rodinu. Zakrátko se vynoří důkazy o tom, že tato smrt nebyla žádná náhoda, a Kate se pustí do vyšetřování třicet let starého zločinu, které ji zavede hluboko do komunity amišů, do níž dříve také patřívala. Jejím začínajícím romantickým vztahem s agentem Johnem Tomasettim mezitím otřese nevídaná zpráva, a aby toho nebylo málo, o život jí začne usilovat neznámý útočník…

Autorčin debut v tomto žánru (Slib mlčení, MOBA 2014), součást série s vyšetřovatelkou Kate Burkholderovou, byl zfilmován v hlavní roli s Neve Campbell, trailer můžete zhlédnout ZDE.

Linda Castillo je jedna z nejznámějších současných amerických spisovatelek. Pochází z amerického Ohia. Zdejší prostředí se stalo základní inspirací pro děj jejích thrillerů. Už od dětství se chtěla stát spisovatelkou a ve třinácti letech napsala svou první knihu. Je autorkou bezmála třiceti titulů a držitelkou mnoha významných literárních cen. Její thrillery se pravidelně objevují na seznamu bestsellerů The New York Times.
Se svým manželem, dvěma psy a dvěma koňmi žije v Texasu, kde se věnuje psaní knih. Ve volném čase jezdí na koních.

Tipy na vánoční čtení nakladatelství MOBA
První padlí, Volker Kutscher – knižní předloha ikonického německého seriálu Babylon Berlin

Proti proudu, Rachel Caine – napínavý americký thriller je volným pokračováním úvodního krimi příběhu Na dně
Stínový vrah, Arnaldur Indridason – mrazivý islandský krimi příběh proslulého autora z Reykjavíku během druhé světové války. 
Úplně jiný příběh, Håkan Nesser - nejlepší švédská detektivka roku s nominací na The CWA International Dagger Award 2019. 
Vykrvácet, Michael Robotham - důmyslný psychothriller australského spisovatele. 
Třináctá oběť, Tony Parsons – londýnský detektiv Max Wolfe opět v akci! 
Mstitel z Jenštejna, Vlastimil Vondruška - Jiří Adam z Dobronína znovu zasahuje
Spojení, Julian Gough - technothriller s tlukoucím srdcem
Kronika zániku Evropy, Vlastimil Vondruška - kniha o tom, jak to celé začalo a jak by to mohlo skončit. Vypráví o osudech rodiny Wagnerů prožívajících postupný úpadek evropské civilizace. 
Poslední léto, Judith Kinghorn - Píše se rok 1914, začátek nádherného zlatého léta – a konec jedné éry. 

Múza z Vídně, Caroline Bernard – román z Vídně časů Gustava Mahlera


www.turner.cz
Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět