Aktuálně

úterý, 26. červen 2018 | 16:24

Sedm filmů z Pilot Filmu uvidíte letos na festivalu v Karlových Varech, druhý a třetí červencový týden pak v Kině Pilotů

Sweet Country plakát.jpg

Nezávislá filmová distribuce Pilot Film přiveze na letošní 53. MFF v Karlových Varech sedm filmů naší i mezinárodní produkce. Většiny z nich se diváci dočkají v kinech během letošního podzimu. Pro ty nedočkavé je připraven speciální program druhý a třetí červencový týden v Kině Pilotů (více o programu na www.kinopilotu.cz). 

V Mosulu Jany Andert bude uveden v soutěži dokumentárních filmů ve světové premiéře 4. 7. 2018.Dokumentaristka Jana Andert strávila osm měsíců s elitní jednotkou irácké armády v prvních liniích bitvy o Mosul, od roku 2014 do června 2017 okupovaného bojovníky Islámského státu. Film je nebojácným svědectvím o městu v ruinách. 

Sweet Countryjedinečný australský film Warwicka Thorntona s hvězdným obsazením (Sam NeillBryan BrownEwen Leslie a další) inspirovaný skutečnými událostmi zde uvidí diváci v české premiéře. 
Do kin půjde Sweet Country, mající na kontě 6 vítězství a 10 nominací z prestižních světových festivalů včetně Benátek, 2. srpna 2018

Markéta chce taštičku, český dokument Miroslava Janka o Markétě, která trpí autismem v kombinaci s retardací, s tzv. Rettovým syndromem. Film se snaží nenápadně navrhnout divákovi, aby se nebál všelijakých divných lidí, že s nimi může být i legrace a že můžou být inspirativní. Film zde bude mít světovou premiéru 30. 6. 2018.

Útěk (Fuga) – film polské režisérky Agnieszky Smoczyńské měli možnost vidět diváci letos v Cannes. Příběh o znovu nalezené ženě avšak s drasticky odlišnou identitou bude uveden do kin 6. prosince. Film vznikl v české koprodukci, když se na jeho výrobě podílela producentka Karla Stojáková ze společnosti Axman Production.

Tina a Vore (Border) – švédsko – dánský film režiséra Aliho Abassiho, který vyhrál na letošním MFF v Cannes sekci Un Certain Regard, vkročí do českých kin 18. října. Vypráví příběh celní úřednice s výjimečnými schopnostmi, která začne pociťovat podivnou přitažlivost k podezřelému muži v případu, který vyšetřuje.

Touch Me Not rumunské režisérky Adiny Pintilie, v únoru vyhrál hlavní cenu na Berlinale. Režisérka se společně se svými postavami vydává na riskantní cestu osobního průzkumu intimity. Objevný pohled na lidskou sexualitu na nejisté hraně fikce a dokumentu vstoupí do českých kin 1. listopadu. Diváci karlovarského festivalu budou mít možnost s režisérkou a protagonisty filmu diskutovat ve středu 4. 7. v Kongresovém sále v rámci debaty nazvané Touch Me Not: Politika Intimity. Film za Českou republiku koprodukovali Radovan Síbrt a Anežka Karásková ze společnosti Pink Productions.

Bufo Alvarius jedinečný dokument Filipa Záruby nabídne strhující audiovizuální dobrodružství a radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, které produkuje žába Bufo Alvarius ze sonorské pouště. 

Veškeré dostupné informace, rozhovory, fotky si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Pilot%20Film/


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro PILOT FILM

zpět