Aktuálně

úterý, 22. květen 2018 | 10:57

Seminář pořádaný NROS ve Vile Čerych u České Skalice 25. května přivítá významné osobnosti z Čech i ze světa

altán Vila Čerych foto archiv NROS TZ (1).jpg

Efektivně, cíleně a transparentně.
To je heslo Nadace rozvoje občanské společnosti, která letos slaví 25 let od založení.

Posláním Nadace rozvoje občanské společnosti je podpora organizací občanské společnosti. Podpořila již více než 7 000 projektů neziskových organizací přesahující částkou 1,8 miliardy korun. Nadační příspěvky poskytuje z grantových programů pocházejících ze zdrojů Evropského hospodářského prostoru a také z individuálních či firemních zdrojů.

Jedním ze způsobů, kterým NROS pečuje o vzdělávání a profesionalizaci občanské společnosti i jednotlivců, je pořádání každoročního semináře ve Vile Čerych v České Skalici.
NROS pravidelně zve významné osobnosti z řad mezinárodních, neziskových, akademických a státních organizací, ale i jednotlivců, kteří mohou inspirovat a motivovat občanskou společnost.
Do Vily Čerych, která je úzce spjatá s Václavem Havlem a jeho filmem Odcházení, přijedou na letošní seminář s podtitulem Rozpaky z občanské společnosti v pátek 25. května přednášet a dělit se o názory a zkušenosti Hana Šilhánová - ředitelka NROS, Michael Kocáb - hudebník a bývalý ministr pro lidská práva, Jan Hartl - předseda správní rady STEM, Pavol Frič - FSV UK, vysokoškolský pedagog a další.
Na seminář zavítá z Kanady paní Georgina Sehnoutka Steinsky, která nejenže stála za znovuobnovením Baťových závodů v České republice, ale byla i první Češkou, která zastávala celou řadu funkcí ve federální vládě Kanady, včetně funkce náměstkyně federálního ministerstva služeb, a dlouhodobě se věnuje charitativní činnosti. 

Doplňující program 25. května:
17:00   slavnostní večer 13. ročník udílení Ceny Ladislava Čerycha, který je poděkováním všem dárcům a dobrovolníkům za nezištnou pomoc při obnově Vily Čerych a její zahrady;
18:00   vernisáž výstavy obrazů Miroslava Šaška


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055


pro NROS, www.nros.cz

zpět