Aktuálně

pondělí, 15. leden 2018 | 10:10

SKUTR začíná letošní rok hrou Lásky jedné plavovlásky v bratislavské Astorce

SKUTR foto Katerina Trnkova TZ.JPG

Režisérská dvojice Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský - SKUTR - začne letošní rok v bratislavském Divadle Astorka. Jde o jejich vůbec první adaptaci podle filmové předlohy Miloše Formana. Lásky jedné plavovlásky, v níž hrají  Dominika Morávková, Zuzana Kronerová, Pavel Šimuna, Miroslav Noga, Marián Labuda, Anna Šišková, Szidi Tobias a další, budou mít premiéru 16. ledna.
Lukáš Trpišovský říká: „Zatím se bavíme, ale zároveň jsme hodně zvědaví, jak naše zpracování, které vychází jak z filmu tak ale i z technického scénáře, diváci přijmou."
„Všechno dopadlo dobře a hra překladem do slovenštiny neztratila osobitý humor. Zkoušíme skoro se všemi herci, kteří v Astorce hrají. Což tady není obvyklé. Soubor má ale mezi sebou neuvěřitelnou chemii,“ doplňuje s úsměvem Martin Kukučka.

V březnu čeká SKUTR premiéra Dostojevského Bratři Karamazovi v královohradeckém Klicperově divadle a poté dvě hry v Divadle v Dlouhé.
V červnu zde SKUTŘI představí autorský a experimentální projekt Sen v červeném domě. Ze stěžejního čínského díla si však vypůjčili pouze název. „Půjde o autorský projekt na pomezí koncertu a divadla, vycházíme tak trochu z tradice Divadla v Dlouhé. Chtěli bychom vytvořit svět, který otvírají svou tvorbou Samuel Beckett a T.S. Eliot a ve kterém existují postavy z klasických pohádek, jako je Medvídek Pú, či vzpomínky herců a inscenačního týmu,“ říká Lukáš Trpišovský.
Titul podzimní premiéry v Dlouhé si režiséři nechávají jako překvapení. Naváže na trochu na Sen v červeném domě a bude se dotýkat výročí roků 2018 a 2019.

„Na jaře ještě budeme produkovat autorský projekt Adély Stodolové a v létě vypomůžeme Loserům s novým novocirkusovým představením. Na konci roku začneme zkoušet jeden velký činoherní projekt jako hostující režiséři. Zatím jej však nechceme zveřejňovat, dokud to neudělá samotné divadlo. No a ten další rok se opět vypravíme za hranice Česka,“ doplňují oba jednohlasně.

Představení, které vznikají v režii SKUTRů, jsou nejen diváky, ale i kritiky velmi ceněná a doporučovaná. Kombinují tanec, pohyb, vizuální obraz, text a zvuk. Režírují pro přední české, ale i zahraniční scény. Z nejnovějších lze jmenovat: Prodaná nevěsta/ Aalto Theater Essen, Krvavá svatba/ Národní divadlo Praha, Racek/ Divadlo v Dlouhé, Orfeus/ Bratři Bubeníčkové, Hellerau Dresden, Malá mořská víla/Národní divadlo Praha, Pěna dní/ Klicperovo divadlo, Romeo a Julie/Letní shakespearovské slavnosti, Dítě a kouzla/Jihočeské divadlo, Příhody lišky Bystroušky/ Otáčivé hlediště v České Krumlově atd. Více informací naleznete na www.skutr.org

Fotografie SKUTR v tiskovém rozlišení stahujte zde: http://kestazeni.turner.cz/SKUTR/


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

zpět