Aktuálně

pondělí, 18. listopad 2019 | 15:34

Slavíme! Čtvrtý rok existence projektu Seniorem s radostí, ale i ocenění Social Impact Award 2019. I díky vám.

Seniorem s radostí, archiv Jany Najbrtové 1.jpg

Už čtvrtým rokem pomáhá projekt Seniorem s radostí seniorům zlepšit fyzickou i psychickou kondici. V letošním roce získal ocenění Social Impact Awards 2019, více zde: http://bit.ly/2JgU5UW.

Rosteme a je nás víc!
Postupně se daří týmu projektu Seniorem s radostí přidávat další místa, kde si mohou senioři zdarma zacvičit, zlepšit svoji fyzickou kondici, ale také udržovat sociální vazby.  

Úplně na začátku v roce 2016 byla myšlenka a chuť Jany Najbrtové, zakladatelky projektu, pomáhat starším lidem zlepšit jejich fyzickou kondici vhodným cvičením zdarma. Začínala sama v Praze pro skupinky seniorů. Postupně se k ní začali přidávat lektoři po celé republice.
Dnes se cvičí na téměř 30 místech (přesný přehled naleznete na: www.senioremsradosti.cz).

Jógové festivaly pomáhají získat finance a šířit povědomí o problematice seniorů
Jana však potřebovala i finance. Na akce pro seniory, pomůcky, pronájem, dopravu a vzdělání lektorů začala dávat dohromady prostředky i díky dobročinným jednodenním akcím, s jejichž programem jí pomáhají všechny ty roky nejlepší jógoví lektoři bez nároku na odměnu.

V letošním roce proběhlo už 8 regionálních festivalů (celkem Hradec Králové, Liberec, Brno, Příbram,
České Budějovice, Teplice, Rokycany a Ostrava), poslední závěrečný se bude konat tradičně v Praze v sobotu 23. 11. a již podruhé mu poskytuje zázemí holešovický Vnitroblok.
Veškerý čistý výtěžek z těchto jógových festivalů s názvem Jóga pro dobrou věc putuje na konto projektu Seniorem s radostí.

Závěrečný festival Jóga pro dobrou věc – Vnitroblok, Praha 23. 11. od 7:30 do 19:30
Kromě renomovaných lektorů – Klingerové, Barbory Hu, Adély Porubské, Šárky Vojáčkové a dalších se bude konat i módní přehlídka All age, all shape našich modelek seniorek pod vedením patronky Anety Vignerové. Mimo jógy se můžete těšit na tichou aukci a bazar s věcmi významných osobností, koncert, ecstatic dance, breath & sound meditaci a after party, kdy obsadíme celý Vnitroblock. Veškerý výdělek jde na projekt Seniorem s radostí. Přijďte!“ zve ředitelka projektu Seniorem s radostí Jana Najbrtová na sobotu 23. 11. do Holešovic.  

Na ukázky cvičení a informace o projektu Seniorem s radostí z vysílání České televize 1. 11. se můžete podívat zde:
https://bit.ly/33gt4ZE
https://bit.ly/2NGz4UO
https://bit.ly/2NcL3um

Více informací na www.senioremsradosti.cz , o Janě Najbrtové pak na www.najbrtova.eu. 
www.turner.cz

zpět