Aktuálně

neděle, 27. leden 2013 | 21:20

„Stačí spolu vydržet“ říká Vypsaná fixa a jede dvě turné najednou během jara: Tugerd Tůr s Mňágou a Žďorp a V+W s Wohnouty.

„Stačí spolu vydržet“ říká Vypsaná fixa a jede dvě turné najednou během jara: Tugerd Tůr s Mňágou a Žďorp a V+W s Wohnouty.

 

Vypsaná fixa pojede dvě společné turné najednou během letošního jara. Obě se skupinami, se kterými se již na podiích setkala. Průběžně hrávají se skupinou Wohnout, s nimiž se vydají na šňůru šesti koncertů pod společným názvem V+W turné. Ke koncertování s Wohnouty Mardi říká: „S Wohnoutama už jsme hráli několikrát. Pořadí vystoupení se pravidelně střídá - první kapela hraje hodinu a čtvrt. Pak nastoupí druhá a většinou hraje ještě o něco déle, protože lidi už jsou dobře nažhavení a jen tak tu druhou z podia nepustí.“

A jak došlo na spolupráci s Mňágou a Žďorp? „To, že bychom spolu mohli vyrazit na společný akce, nás napadlo během koncertu v Londýně, kde jsme hráli s jednou slovenskou kapelou. Nějak se nám nedařilo s touhle partou komunikovat a tak jsme si druhej den ráno u snídaně říkali -to s Mňágou by to bylo jiný. Všechno pak odstartoval pražský koncert v pivovaru Staropramen, kde jsme hráli jejich písně, oni naše a pak jsme ještě hráli dohromady. Bylo to velice osvěžující a vtipné“ dodává Mardi. Během Tugerd Tůr s Mňágou a Žďorp odehrají celkem dvanáct koncertů, z toho dva budou v pražském Lucerna Music Baru 13. & 14. března.

Na konec března Vypsaná fixa připravuje premiéru klipu k dalšímu singlu Schovaná z poslední desky Detaily. Zatím můžeme prozradit, že si na něm dávají záležet, bude animovaný a příběh lehce koresponduje s textem písně. 

Pro příští rok, kdy oslaví kulaté výročí společné existence, chystají mnohá překvapení – více naleznete v rozhovoru s Mardim v příloze.

 

Veškeré pravidelně aktualizované informace hledejte na: www.vypsanafixa.cz, www.facebook.com/vypsanafixa, www.myspace.com/vypsanafixa & www.bandzone.cz/vypsanafixa .

 

Turné V+WVypsaná fixa +Wohnout

1. 3.       Prostějov, Apollo

2. 3.       Třeboň, KD Beseda

5. 4.       Jindřichův Hradec, KC Jitka

19. 4.     Bozkov u Semil, KD

20. 4.     Albrechtice u Písku

10. 5.     Český Krumlov, FabriČKa Fest

 

TUGEDR TŮR – Vypsaná fixa & Mňága a Žďorp

8. 3.       Čelákovice, KD

9. 3.       Pěnčín u Turnova, KD

13. 3.     Praha, Lucerna Music Bar

14. 3.     Praha, Lucerna Music Bar

16. 3.     Vysoké Mýto, KD

22. 3.     Nové Město na Moravě, KD

23. 3.     Jablonec nad Nisou, Eurocentrum

27. 3.     Olomouc, Belmondo

28. 3.     Brno, Fléda

29. 3.     Dolní Benešov, KD

12. 4.     Havlíčkův Brod, KD

13. 4.     Břeclav, KD

zpět