Aktuálně

pondělí, 14. listopad 2016 | 13:01

Stockholm. Osudové město, ve kterém se odehrají příběhy knih dvou proslulých švédských autorů - Kerstin Ekmanové a Carla - Johana Vallgrena.

POSLEDNI PRAMEN tz.jpg

V překladu Jaroslava Bojanovského vychází román současné nejlepší švédské spisovatelky Kerstin EkmanovéPOSLEDNÍ PRAMEN (Sista rompan). Autorka je známá po celém světě zejména díky detektivnímu románu Černá voda z roku 1993, kterým si vydobyla mezinárodní věhlas a získala za něj četná ocenění včetně proslulé Augustovy ceny.
Její román POSLEDNÍ PRAMEN pojednává o životě lidí ve vesnici Černá Voda, do kterého zasáhne válka. Myrten, dcera Hillevi Halvarssonové, je už dospělá a do Stockholmu odjíždí s tajemstvím, o němž neví ani Kristin. Její milovaná nevlastní sestra, která utrpěla během války velkou ztrátu, dokáže proniknout skrze zapomnění a spojuje minulost s přítomností. Stále k ní mluví zvuky a vůně hor, zná místa v lese, kde se ozývá dětský pláč. Z příběhu nemizí ani malíř Elis – nyní žije ve Švédsku a i on má své tajemství. Nikdo nezná jeho minulost ani to, odkud přišel.

Do současného Stockholmu zavede čtenáře i krimi bestseller Carla - Johana Vallgrena SVINĚ (Svinen) v překladu Heleny Matochové. 
Zločinec Jorma Hedlund se nechá zlákat na svou poslední akci – tip na transport cenin je příležitostí, kterou si nemůže nechat ujít. Jenže loupež se strašlivě zvrtne a z Jormy se stává štvanec. Mezitím se Danny Katz snaží zjistit, co se stalo s někdejším dealerem Ramónem a jeho přítelkyní Jenny. Stopa vede nejprve do světa stockholmské pornografie a poté směrem, jaký Katz nemohl předem tušit. Dávná touha po drogách jej zavádí do víru událostí, které jsou čím dál zamotanější. Jisté je jen jedno: někdo mu chce zabránit v odhalení pravdy.
Carl - Johan Vallgren je velká hvězda současné severské krimiPadesátiletému švédskému spisovateli a rockovému zpěvákovi, který žil a čerpal inspiraci v mnoha zemích světa (Madrid, Kodaň, Berlín, Stockholm), vyšlo již jedenáct knih, které byly přeloženy do 26 jazyků

Historické postavy ožijí v dobrodružných románech Vlastimila Vondrušky a Františka NiedlaOblíbení čeští autoři zavedou čtenáře do drsného středověku, ale i rudolfínské Prahy.
František Niedl v románu RŮŽE A LEV volně navazuje na předchozí čtenářsky velmi úspěšný historický román Rytíři z Vřesova. Na scénu se tak vrací spolu s Janem Lucemburským i zástupci zemanských rodů: Beneš a Čeněk z Vřesova, Lothar Katzinger z Olšové a jeho starší bratr Wolfram.
Vlastimil Vondruška se dočkal prvního vydání knihy ve slovenštině a souběžně i v češtiněv Bratislavě mu jej pokřtila známá slovenská herečka Danica Jurčová, křest zaštítilo Velvyslanectví České republiky na Slovensku, na místě byl přítomen první tajemník Velvyslanectví pan Ondřej Pometlo. Dvacátý první případ Oldřicha z Chlumu ho zavede, jak již název NITRANSKÁ BRÁNA SMRTI napovídá, do slovenské Nitry.
Jeden z nejoblíbenějších českých autorů nezapomněl ani na mladé čtenářeČtvrtý příběh neposedné Fiorelly a Bratrstva křišťálu zasazený do rudolfínské Prahy vyjde pod názvem FIORELLA A DŮM ZTRACENÝCH DUŠÍ.

Listopadové novinky z nakladatelství MOBA:

SVINĚ, Carl-Johan Vallgren, světový krimi bestseller
POSLEDNÍ PRAMEN, Kerstin Ekmanová, román
RŮŽE A LEV, František Niedl, historický román – volné pokračování knihy Rytíři z Vřesova 
NITRANSKÁ BRÁNA SMRTI/NITRIANSKÁ BRÁNA SMRTI, Vlastimil Vondruška, historická krimi – dvacátý první případ zavede Oldřicha z Chlumu do slovenské Nitry; kniha vychází souběžně v češtině a slovenštině
FIORELLA A DŮM ZTRACENÝCH DUŠÍ, Vlastimil Vondruška, dobrodružný román z rudolfínské Prahy pro děti a mládež
DÉMONI APOKALYPSY, Michal Weber, historický dobrodružný román z konce Třicetileté války na Moravě, v Čechách a v Praze.
PŘÍLIŠ MNOHO VÍTĚZŮ, Helena Hardenová, edice Původní česká detektivka
VEJCE PODLE STROGANOVA, Naďa Horáková, edice Původní česká detektivka


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

zpět