Aktuálně

pondělí,  1. duben 2019 | 13:43

Strhující příběh českého operního skladatele Josefa Myslivečka dostane filmovou podobu ve snímku Il Boemo režiséra Petra Václava

Petr Václav, photo Mimesis Film.png

Slavnější než Mozart, přesto zapomenut 
Historický velkofilm Petra Václava je inspirovaný skutečným příběhem jednoho z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů druhé poloviny 18. století.

Zavede diváka do slunné Itálie, kde Mysliveček žil, tvořil a stal se legendou, ale také zemřel v zapomnění. 

Petr Václav obsadil do filmu, jehož natáčení připravoval spolu s producentem Janem Macolou více než deset let, operní hvězdy světových scén (Phillipe Jaroussky, Emöke Baráth, Simona Šaturová, Filipo Mineccia, Krystian Adam a další), známé italské herce, Karla Rodena i Zdeňka Godlu. Hudbu k filmu, kterou tvoří z velké části téměř 250 let nenastudované a tedy znovu objevené Myslivečkovy árie a skladby nahraje pod taktovkou Václava Lukse orchestr Collegium 1704.

V Itálii znám jako Giuseppe Misslivecek, detto Il Boemo (řečený Čech)
Hlavní roli Josefa Myslivečka, který se vzepřel vůli své rodiny a nestal se mlynářem v Sovových mlýnech a na Lávce a opustil rodnou Prahu, ztvární známý ruský herec Egor Koreshkov

Josef Mysliveček (1737 – 1781) v osudové Itálii
První klapka česko – italsko – slovenského filmu, jehož koproducentem je Česká televize, padne v Itálii v druhé polovině července. Natáčet se bude v divadlech v Pavii a Cremoně a v jejich okolí.

V září se pak filmaři přesunou do Janova a následně do Benátek. Několik natáčecích dnů bude také v Praze.
Do kin by měl Il Boemo vstoupit na konci příštího roku. Letos na podzim vyjde album s hudbou Josefa Myslivečka v podání zmiňovaných umělců.

Koproducentem filmu Il Boemo je Česká televize, Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz420 606 232 055
www.turner.cz

pro MIMESIS FILM,  www.mimesis.cz

zpět