Aktuálně

úterý, 18. březen 2014 | 14:29

Světla na pobřeží doprovázejí kroky charismatického hrdiny Daberta ve stejnojmenné novinkové knize z pera Františka Niedla.

Světla na pobřeží doprovázejí kroky charismatického hrdiny Daberta ve stejnojmenné novinkové knize z pera Františka Niedla.

 

Českobudějovický rodák František Niedl si podmaňuje čím dál tím více čtenářů. A není se čemu divit – ať už sáhneme po jeho historických, válečných či zmiňovaných současných dobrodružných románech – nikdy se nespleteme. Příběhy, které vypráví, mají jedno společné - brilantní vypravěčský styl, který zlehka swinguje, vtáhne čtenáře do děje a nepustí.

Většina z nich se už nemůže dočkat dalších dobrodružných příběhů Michaela Daberta, které právě přichází v již třetím pokračování s názvem Světla na pobřeží. Obě předchozí knihy (Pohled šelmy a Štvanice) byly velmi úspěšné, proto se rozhodl autor napsat jejich pokračování.

František Niedl k tomu dodává: Já jsem původně počítal s Dabertem pouze do první knihy, která se jmenovala Pohled šelmy. Mělo se jednat pouze o takové mé odpočinutí od jiných žánrů, jako jsou romány historické a válečné. Ale jak se ukázalo, našel si tento dobrodruh místo v knihovničkách čtenářů, a tak se dočkal pokračování. Dabert je jakýsi současný Ahasver, který sice neudeřil Ježíše, nicméně je mu dáno bloudit po světě a nespočinout dlouho na jednom místě. Dabert umožňuje psát o mých zálibách, jako jsou, kromě jiného, jachting a střelba. Zde bych chtěl ale zdůraznit, že střílím výhradně na neživé cíle, jelikož střelbu na živé cíle a tím nemyslím jen lidi, ale i zvířata, považuji za krajně nehumánní a zavrženíhodné.“ Celý rozhovor s autorem naleznete v příloze.

 

František Niedl momentálně dokončuje pokračování strhujícího románu Útěk do pekel, který se bude jmenovat Živí nepohřbení a měl by vyjít na podzim tohoto roku u nakladatelství MOBA.

 

Světla na pobřeží

Čtyřicátník Michael Dabert, někdejší příslušník francouzské Cizinecké legie, ale též nájemný žoldák a bezpečnostní expert, se už poněkolikáté pokouší odstřihnout od své minulosti. Tentokrát si při útěku před vlastní identitou zvolí Kalifornii, ale brzy zjišťuje, že svého předchozího života se jen tak nezbaví.

Zpočátku vypadá vše idylicky, dokonce se sblíží se sympatickou majitelkou vily, postupně se však začíná dozvídat o svém novém domově podrobnosti, které jsou velmi znepokojující.

 

Knihy Františka Niedla vycházejí exkluzivně u nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz . Titulní obálky knih v tiskové kvalitě naleznete na http://kestazeni.turner.cz .

 

Pokud budete potřebovat jakékoliv další doplňující informace, neváhejte mne kontaktovat, prosím.

 

Děkuji za vaši pozornost a přeji pěkný den,

 

Johana Turner

TURNER PR

johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

 

turner logo final 2

 

Pro vydavatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 

LOGOTYP MOBA male

zpět