Aktuálně

středa,  6. červen 2018 | 14:38

Sweet Country bude mít českou premiéru v rámci 53. ročníku MFF Karlovy Vary.

Sweet Country plakát.jpg

Australský western režiséra Warwicka Thorntona, který bude k vidění v kinech od 2. srpna, zatím získal 6 vítězství a 10 nominací z prestižních filmových festivalů a to včetně prestižní Ceny poroty Benátského filmového festivalu 2017.

Ve filmu Sweet Country hrají Sam NeillBryan BrownEwen LeslieThomas M. Wright,  Matt DayHamilton MorrisNatassia Gorey Furber a další….
Sweet Country je dobový western odehrávající se ve střední Austrálii. Je v něm vše, co k žánru patří - hranice, konfiskace půdy, podřízení a porobení obyvatel i monumentální záběry krajiny. Je inspirován skutečnými událostmi. Natáčelo se v poušti nádherného MacDonnellova pohoří v oblasti Alice Springs ve střední Austrálii na konci roku 2016.

Sweet Country
Domorodý chovatel dobytka Sam (Hamilton Morris) v sebeobraně zabije bělošského majitele stanice Harryho. Musí vše opustit a utéct i se svou těhotnou manželkou. Vydávají se drsnou a nádhernou krajinou do vnitrozemí. Seržant Fletcher (Bryan Brown) s pomocí domorodého stopaře Archieho (Gibson John) a místních vlastníků půdy, mezi nimiž je i Fred (Sam Neill), vede skupinu pronásledovatelů. Je posedlý dopadením Sama a snahou předat ho za vraždu k soudu. Sam se však v buši vyzná lépe než kdo jiný…

Více informací na webu distributora Pilot Film – www.pilot-film.cz
Fotky a filmový plakát lze stáhnout v tiskové kvalitě zde: http://kestazeni.turner.cz/Pilot%20Film/Sweet%20Country/


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz, 420 606 232 055

www.turner.cz

pro PILOT FILM

zpět