Aktuálně

středa,  5. únor 2020 | 10:31

Tereza Ramba a Eliška Křenková jsou Amerikánka! A s nimi dalších deset herců ve čtyřech únorových představeních Amerikánka vol. 3 od 13. února v Jatkách78

Amerikánka, CHEAVEN´S GATE, foto Bet Orten WIP TZ.JPG

Voříšková a Křenková si Emu přivlastnily, každá po svém ji oživuje kuráží, drzostí i křehkostí.“  Magdalena Čechlovská, aktuálně.cz

Představení Amerikánka je pokaždé jiné. Jak říká jeho tvůrce Viktor Tauš: „Amerikánka se mění přesně tak, jak život vyžaduje."
Od té původní s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou se syrovou a na české poměry nezvykle obrovskou scénou, přes komornější s oběma herečkami a rodiči, se v únoru představí Amerikánka vol. 3, opět s Terezou Ramba, Eliškou Křenkovou a dalšími deseti herci – Evou Josefíkovou, Davidem Novotným, Anežkou Novotnou, Pavlou Beretovou, Marikou Procházkovou, Evou Elsnerovou, Přemyslem Burešem, Annou Fialovou, Terezou Vilišovou a Klárou Melíškovou.
Čtyři po sobě jdoucí představení Amerikánky vol. 3 budou unikátní!
V dubnu a v červnu se totiž Amerikánka vrátí zpět v původní podobě, v níž byla představena 13. září 2018 divákům.
Několik posledních vstupenek najdete zde: http://www.jatka78.cz/en/play/amerikanka#tickets.

Pozvánka na Amerikánku vol. 3 - https://vimeo.com/381794930 

Ladíme 
Amerikánku vol. 3 zkouší režisérské duo VIDA (Viktor Tauš, David Novotný) už od poloviny listopadu. Hlavní téma této verze je souzvuk. Střídání souzvuku a disharmonie jako vnitřního hlasu Emy Černé, Amerikánky. Souzvuk kombinace hraní a scénického čtení. Souzvuk velkolepého hudebního řešení s písněmi, které zazní v premiéře (… a Petr Ostrouchov na to nebude sám). Souzvuk osmi herců na jevišti, kteří se stanou jedinou postavou – Amerikánkou! Právě díky souzvuku překoná Ema dopředu daný osud.

Angažmá herců v širokém věkovém spektru (nejmladší desetiletá Anežka Novotná) umožní divákům objevit nový rozměr textu Davida Jařaba a speciálně připravené nové kostýmy Michaela Horáčkové Hořejší.

Amerikánka ve filmu
Natáčení filmu Amerikánka by mělo začít na jaře 2021. Tedy dva roky od divadelní premiéry. 

https://www.facebook.com/amerikankadivadlo/
https://www.instagram.com/amerikanka_divadlo/

Fotky a plakát v tiskovém rozlišení si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Amerikanka/.


Johana Turner
TURNER PR 
johana@turner.cz420 606 232 055
www.turner.cz

zpět