Aktuálně

úterý, 28. duben 2020 | 16:52

Tereza Ramba a Eliška Křenková odehrají Amerikánku: V kleci - tento čtvrtek od 19:30 na www.amerikanka.cz, Safari Park Dvůr Králové

amerikanka_A1_LIVESTREAM_TZ.PNG

Další představení Amerikánky z plánované série Hrajeme pro medici se tento čtvrtek 30. dubna odehraje ve vnitřním výběhu pro hyeny ze Safari Parku Dvora Králové. 
Prostřednictvím webových stránek www.amerikanka.cz lze sledovat konkrétní představení přímo v reálném čase anebo ze záznamu. 
„Každé představení bude unikátní neopakovatelnou událostí, obrazem živého umění v čase nouzového stavu, premiérou i derniérou zároveň. Od konce května, kdy akci Hrajeme pro Medici ukončíme, bude Amerikánka Livestream dál přinášet divákům živou kulturu a umožní jim sedět ve virtuálním hledišti spolu s dětmi ze všech dětských domovů v ČR, kam budeme záznamy přenášet zdarma,“ říká Viktor Tauš, režisér a producent.
„Uvědomujeme si, že v těchto obtížných chvílích jsme s umělci a vůbec celou společností na jedné lodi. Jsme proto rádi, že můžeme spolupracovat a alespoň zprostředkovaně se podílet na pomoci těm, kteří byli důsledky pandemie koronaviru zasaženi ještě citelněji než my," doplňuje Přemysl Rabas, ředitel Safari Parku Dvůr Králové.

Program na každý čtvrtek
Celý projekt speciálních představení, které se budou konat každý čtvrtek, odstartoval týden koncertem písní nejen z divadelní hry Amerikánka z pražské O2 areny (23. 4. 20). Každá inscenace představí Amerikánku v novém prostoru, mimo divadlo a zasadí tak její příběh do nového kontextu. Naplánována jsou i další představení a hudební koncerty umělců, kteří zahrají ve stejně a vždy jinak neopakovatelných podmínkách jako Amerikánka.

30. 4. 2020, 19:30, Safari Park Dvůr Králové          Amerikánka: V kleci, hrají: Tereza Ramba, Eliška Křenková, Klára Melíšková, David Novotný a Petr Ostrouchov. 
7. 5. 2020, 19:00, povrchový důl                               Amerikánka: V poušti, hrají: Tereza Ramba, Eliška Křenková, Klára Melíšková, David Novotný a Petr Ostrouchov.
21. 5. 2020, 19:00                                                        Amerikánka: V karanténě, hrají: Tereza Ramba, Eliška Křenková a Petr Ostrouchov.
14. 5. 2020//28. 5. 2020 komu bude patřit, který termín bude upřesněno
                                                                                       Vladimír Mišík, koncert
                                                                                       Losers Cirque Company: Vzduchem 

Jak na to
Veškeré informace a program je dostupný na www.amerikanka.cz.

Při koupi virtuální vstupenky do čtvrtečních 18:30 lze sledovat představení v reálném čase anebo je možnost sledování později, kdy mailem přijde link na záznam představení.
Při koupi po čtvrteční 18:30 hodině přijde mailem link na záznam představení.

Amerikánka
Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec překoná i tuto situaci. Nejpodstatnější součástí vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží. Ema Černá  na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“. Amerikánka je sondou do historie 80. a 90. let v Československu, ale stejně tak jde o ryze současné drama o naději, vydělenosti a touze žít.

Hra v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou měla premiéru 13. 9. 2018.
Podrobnější informace a rozhovory s hlavními protagonisty naleznete v přiloženém press kitufotkyz představení Amerikánka si můžete stáhnout zde: http://kestazeni.turner.cz/Amerikanka/.

Proč nyní podporuje Amerikánka Viktora Tauše spolek Medici na ulici?
„Na ulici jsem žil dva roky a Amerikánka je inspirována osudem dívky, kterou jsem tam potkal. S cynismem jsem se tehdy smál představě, že žádné dno neexistuje… Dnes v představě neexistujícího dna vidím dobrou zprávu: člověk na tom není nikdy tak zle, aby neměl vidět ty, kteří jsou na tom hůř. Spolek Medici na ulici tvoří studenti medicíny, kteří se bez nároku na honorář i v těchto dnech starají o lidi bez domova. Vedle faktické pomoci komunitě, která je ve větším ohrožení než my ostatní, nám skrze svoji ryzost umožňují za špínou a ránami, jenž ošetřují, vidět lidské bytosti s konkrétními osudy.”

Odkazy a doplňující informace
Číslo transparentního účtu Amerikánky: 123 - 1600980297/0100
Amerikánka – www.amerikanka.cz
Amerikánka facebook - www.facebook.com/amerikankadivadlo
Amerikánka instagram - www.instagram.com/amerikanka_divadlo
Medici na ulici - www.facebook.com/Medicinaulici
Losers Cirque Company – www.loserscirque.cz
Fotky Amerikánka v tiskovém rozlišení naleznete zde:http://kestazeni.turner.cz/Amerikanka/

Všechny verze Amerikánky:
Režisér a producent: Viktor Tauš, Kamera: Martin Douba, Výtvarnice: Michaela Horáčková Hořejší, Hudba: Petr Ostrouchov, Zvuk: Rudolf Smetana, Producentka/výkonná producentka: Bára Kamarytová, PR a tiskový servis: Johana Turner


TURNER PR 
www.turner.cz

zpět