Aktuálně

čtvrtek, 20. únor 2020 | 12:29

Tereza Ramba napsala Dobrodruhům

Dobrodruhum obálka.jpg

Skrze cesty poznat mapy v sobě
Už za týden vyjde Tereze Ramba debutová kniha Dobrodruhům. Pokřtí ji spolu s kmotry Matyášem Rambou, Jiřím Mádlem a Pavlem Čechem ve čtvrtek 12. března v 17:00 v kavárně Českého rozhlasu - Radiocafé, Vinohradská 12, Praha 2. Součástí uvedení Dobrodruhům do života bude i beseda, autogramiáda a vernisáž fotek a ilustrací z knihy.

Zmiňovaná výstava bude přístupná ve foyer Českého rozhlasu do 20. března.

Tereza procestovala 20 zemí, tehdy ještě s příjmením Voříšková 
Dobrodruhům je cestopisná kniha, ve které se podělí o osobní zážitky a postřehy ze svého putování po světě. Podíváme se na Balkán, do Jižní a Severní Ameriky, do Laosu anebo do Viet­namu a projedeme i poutní cestu do Santiaga de Compostela. Cestovatelské zápisky doprovázejí její auten­tické fotografie z cest a ilustrace Sáry Voříškové, autorčiny sestry. 

Dobrodruhům vychází 27. února v nakladatelství BizBooks - anotace
Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba. Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky.

Tereza Ramba je čerstvou držitelkou Ceny české filmové kritiky v kategorii Nejlepší herečka za roli paní Zahrádkové ve filmu Vlastníci, za stejnou postavu je nominována na 27. Českého lva za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.
Tereza Ramba hraje spolu s Eliškou Křenkovou Emu Černou v divadelní hře Amerikánka v holešovických Jatkách78, další představení jsou naplánována na duben a červen.
Pokračování oblíbené vinařské komedie Bobule 3, kde Tereza ztvárnila rolu Kláry, v kinech od 12. března 2020.

Tereza Ramba
Instagram @tereza.voriskova
Facebook @terezavoriskovaofficial

Kniha vychází v nakladatelství BizBooks, Albatros Media - https://www.albatrosmedia.cz/tituly/59481118/tereza-ramba-dobro-druhum/

Zastoupení
PR Manager – Johana Turner, johana@turner.cz
Management – Michaela Flenerová, terezaramba@seznam.czwww.turner.cz

zpět