Aktuálně

čtvrtek, 15. listopad 2018 | 11:43

To nejlepší ze současné italské kinematografie: Festival italských filmů MittelCinemaFest 2018

MCF2018_motiv.jpg

V rámci Středoevropského festivalu italského filmu se letos již po šestnácté představí to nejzajímavější, co aktuálně italský filmový průmysl nabízí. Od 29. 11. do 10. 12. si MittelCinemaFest 2018 užijí i diváci v Praze, Brně a Ostravě. 

Putovní filmová přehlídka začne tradičně v Maďarsku, přesune se na Slovensko a pak pokračuje k nám do Česka, kde ji 29. listopadu zahájí v pražském kině Lucerna snímek Troppa grazia / Naléhavé zjevení. Svižná komedie režiséra Gianni Zanasiho vypráví o svérázné italské samoživitelce, které se začne zjevovat Panna Marie urputně trvající na zrušení nákupního centra a stavbě kostela. Během následujícího týdne pak mohou diváci v pražské Lucerně již po šesté zhlédnout to nejlepší z italské kinematografie, letos půjde konkrétně o deset snímků. V Brně proběhne MittelCinemaFest počtvrté, tentokrát v kině Scala na Moravském náměstí ve dnech 5. – 6. prosince. V Ostravě, hostící tuto filmovou přehlídku podruhé, se bude festival konat ve dnech 9. – 10. prosince v kině Luna.

Co mohou diváci očekávat? Stejně jako v minulých letech, i letos přinese přehlídka filmy, které získaly ocenění na mezinárodních festivalech, včetně slavného Benátského filmového festivalu. Kromě zmíněného Naléhavého zjevení se představí Una storia senza nome / Příběh beze jména (r. Roberto Andò); La terra dell'abbastanza / Země hojnosti (r. Damiano a Fabio D'Innocenzo); Capri-revolution (r. Mario Martone); La profezia dell'armadillo / Pásovcovo proroctví (r. Emanuele Scaringi); Saremo giovani e bellissimi / Budeme mladí a překrásní (r. Letizia Lamartire); Fiore gemello / Spřízněná duše (r. Laura Luchetti), L’uomo che comprò la luna / Muž, který koupil Měsíc (r. Paolo Zucca); Dogman / Dogman (r. Matteo Garrone) a Un nemico che ti vuole bene / Nepřítel, který tě má rád (r. Denis Rabaglia).

Svou účast na projekcích dosud přislíbili režisérka Laura Luchetti (Spřízněná duše) a herci Barbora Bobul´ová (Budeme mladí a překrásní) a Jacopo Cullin (Muž, který koupil Měsíc).
Filmy budou promítány v originálním znění s českými a anglickými titulky. Vstupenky bude možné zakoupit online a na pokladnách uvedených kin. 

Bližší informace o festivalu na www.mittelcinemafest.cz a na www.kinolucerna.cz.
Kompletní informace ke stažení včetně fotografií a podrobných informací k jednotlivým filmům naleznete zde: https://www.mittelcinemafest.cz/media-mittelcinemafest-festival-italskeho-filmu.html

Data a místa konání festivalu:
Praha       29. 11. – 05. 12. 2018, kino Lucerna, Vodičkova 36, 110 00 Praha 1

Brno         05. – 06. 12. 2018, kino Scala, Moravské náměstí 127/3, 602 00 Brno
Ostrava   09. – 10. 12. 2018, kino Luna, Výškovická 113, 700 30 Ostrava 

Partneři:
ENIT (Italská národní centrála cestovního ruchu), IBC, nadace Eleutheria, Unicredit Bank, Ferrero, hotel Alchymist, Bageterie Boulevard, Xantypa, La Pagina, Progetto Repubblica Ceca 

Pořádatelé:
Institut Cinecittà Luce, Velvyslanectví Italské republiky v Praze, Italský kulturní institut v Praze, Italsko-česká obchodní a průmyslová komora, Kino Lucerna

Kontakty:
Italský kulturní institut, Ivana Smužová, tel. +420 257 090 681, eventi.iicpraga@esteri.it

Kino Lucerna, Zuzana Václavová, tel. +420 739 298 978, produkce@lucerna.cz
TURNER PR, Pavel J. Turner, tel. +420 602 346 315, pavel@turner.cz

zpět