Aktuálně

středa, 16. říjen 2019 | 10:32

Tony Parsons přijíždí do Prahy!

Tony Parsons autogramiáda final.png

Osobně představí svoje knihy v hlavní roli s londýnským detektivem Maxem Wolfem

„Vyprávění rázné jako kožený obušek, dialog řízný jako Wolfovo oblíbené trojité espresso a láska k Londýnu, pro kterou stojí za to zemřít.“ GQ

Renomovaný britský novinář a spisovatel Tony Parsons míří do Prahy. Bude to jeho vůbec první návštěva našeho hlavního města.
Přijíždí, aby osobně představil svoje detektivní příběhy z Londýna v hlavní roli s konstáblem Maxem Wolfem trpícím závislostí na trojitém espresu legendárního londýnského Baru Italia.
Tony Parsons, držitel ocenění British Book Awards, bude mít autogramiádu v úterý 22. 10. od 17:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze.

„Do Prahy se velice těším, nejen na fanoušky Maxe Wolfa, ale i na město jako takové. Všichni moji přátelé jsou vaším hlavním městem nadšení a nechápou, že jsem tady ještě nikdy nebyl,“ vysvětluje Tony Parsons, který má se svým knižním hrdinou mnoho společného, i když espreso si v proslulém baru v Sohu dává jen dvojité. 

Kdo je Tony Parsons
V šestnácti letech odešel ze školy a začal pracovat v londýnském lihovaru, pak našel inzerát nabízející práci novináře v legendárním hudebním časopise New Musical Express. Dnes je z něj cenami ověnčený publicista a autor bestsellerů, jehož romány byly přeloženy do více než čtyřiceti jazyků. Díky své novinářské profesi dělal titulní rozhovory např. s Clash, Sex Pistols, Blondie, Talking Heads, the Ramones, Davidem Bowiem, Brucem Springsteenem, the New York Dolls, the Buzzcocks, Led Zeppelin a dalšími. Pracoval pro nejvýznamnější britská média (Channel 4, The Daily Telegraph, GQ, osmnáct let pro Daily Mirror, natočil film pro britskou dokumentární sérii Without Walls, který se zaměřoval na kontroverzní okolnosti filmu Mechanický pomeranč režiséra Stanleyho Kubricka, již několik let píše sloupky pro The Sun.
Jeho napůl biografický román Muž a chlapec se stal britskou knihou roku. V současnosti sbírá úspěchy se svou detektivní sérií, jejímž hlavním hrdinou je londýnský detektiv z oddělení vražd, Max Wolfe, kvůli kterému také přijíždí do Čech.


www.turner.cz
Pro nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz

 

zpět