Aktuálně

pondělí, 13. březen 2017 | 14:32

Úspěšné turné Vypsané fiXy k jejich novému albu „Tady to někde je“ pokračuje dalšími koncerty. 17. března zahrají v Ratibořských Horách a 18. března v Bratislavě.

VF 2016_2 foro Daniel Oravec.jpg

K novému albu připravila Vypsaná fiXa roční sérii koncertů. Jarní část odstartovala 3. března v Krnově a kapela má za sebou již čtyři zastávky, včetně vystoupení na udílení Hudebních cen Žebřík 2016, kde převzala cenu za třetí místo v kategorii Skupina. Tento týden fiXu čeká křest alba a koncert před vyprodaným pražským palácem Akropolis. O víkendu pak zahrají v kulturním domě v Ratibořských Horách a v bratislavském klubu Randál. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v předprodeji v síti Ticketstream.

V pořadí osmé studiové album Tady to někde je bylo nahráno, stejně jako poslední deska Krásný smutný den, pod dohledem producenta Ondřeje Ježka. Jen systém nahrávání se změnil. Natáčelo se netradičně, a to celkem na čtyřech místech v Čechách – v Ústí nad Labem, Vernéřovicích na Broumovsku, ve Zlíně a na Seči. „Dlouho jsme uvažovali nad tím, jak celé album pojmout a přitom neopakovat atmosféru z alba předchozího. Ondřej přišel s nápadem nahrát ho na více místech, kde se pokusíme zachytit místní atmosféru a náladu,“ říká ke vzniku nahrávky  zpěvák kapely Márdi. „Nejdřív nám to přišlo šílený, ale pak se ukázalo, jak dobrej nápad to byl. Každé místo potřebovalo jinak nazvučit, každý mělo jinej drajv a náboj. Například natáčení v odsvěceném kostele na Broumovsku je nezapomenutelný jak silou místa, tak akustikou. Nakonec to Ondřej smíchal ve svém studiu Jámor a všechna ta místa, tu atmosféru, tam dostal. A tak ta nová deska je vlastně z různých krajů, ale skvěle drží pohromadě.“ Celý proces natáčení zaznamenala kapela na svém blogu (odkaz zde: http://bit.ly/2heKy3k).

Více informací naleznete na www.vypsanafixa.cz.


Pavel J. Turner
TURNER PR
+420 602 346 315
www.turner.cz

zpět