Aktuálně

čtvrtek,  6. červen 2013 | 7:17

Už příští týden! Pouze dva speciální klubové koncerty Mira Žbirka spolu s hostem z londýnského legendárního studia Abbey Road! V Praze 12. června, v Brně o den později.

Už příští týden! Pouze dva speciální klubové koncerty Mira Žbirka spolu s hostem z londýnského legendárního studia  Abbey Road! V Praze 12. června, v Brně o den později.

 

Mira Žbirku a jeho tvorbu netřeba dlouze představovat. V loňském roce dostal ke svému narozeninovému jubileu i možnost nahrávat v legendárním londýnském studiu Abbey Road. Zde vznikla nejen spolupráce, ale i přátelství s britským předním producentem Robem Cassem. 

Miro Žbirka ke vzniku projektu nazvaném Abbey Road Nights, na něm spolupracuje právě se zmiňovaným Cassem, dodává: „Myšlenka uspořádat klubový koncert spolu s talenty Abbey Road vznikla vloni v létě, kdy jsem v tomto studiu nahrával. S  Robem jsme nejen pracovali, ale i povídali a přicházeli s různými nápady. Výsledkem toho všeho budou právě dva červnové koncerty – ve středu 12. června v pražském Hard Rock Café a ve čtvrtek 13. června v brněnském Semilassu“.  Jak budou probíhat ony dva koncertuje Miro Žbirka doplňuje: „ V první části vystoupí naši angličtí hosté Rob Cass (producent a muzikant,zaměstananý v Abbey Road Studios jako “lovec talentů”), Pearse MacIntyre(skvělý kytarista podepsaný právě na nahrávce Love Shines) spolu s osmnáctiletou velmi talentovanou zpěvačkou Emily (vyhrála soutěž talentů v radiu BBC1). Dalším hostem bude liverpoolský muzikant žijící v Praze Ged Maloney se skupinou So Fine. Nakonec nastoupím já spolu s kluky z mojí kapely, ale v upravené akustické formaci a můžete se těšit i na nějaká překvapení.“

zpět