Aktuálně

úterý, 12. listopad 2019 | 12:02

Už za 3 týdny Miro Žbirka rozehraje koncert ke 40 letům na scéně, na bicí ho doprovodí i Petr Čech

Miro Žbirka, Petr Čech, foto archiv Mira Žbirky.jpg

Miro Žbirka už za tři týdny – v úterý 3. prosince - rozehraje velký koncert v pražské O2 areně, oslaví čtyři dekády sólové hudební kariéry. 

Koncertní premiéra ve velkém stylu
První koncert si kapelní sestava speciálně složená ze světových hudebníků odbyla na konci října v Londýně. Před vyprodaným londýnským publikem zahrál Žbirka největší hity a také skladby z posledního Double Alba za doprovodu Blaira Cunninghama (bicí), Robbieho McIntoshe (kytary), Hamishe Stuarta (baskytara), Deana Rosse (klávesy), Pearse McIntyra (kytary) a Roba Casse (kytary, zpěv). 

Hosté pražského koncertu
Posledním aktuálně potvrzeným hostem pražského koncertu bude Petr Čech, který už v Londýně absolvoval s kapelou zvukovou zkoušku (zde si stáhnete ilustrační fotky, zdravici Petra Čecha i video ze zkoušky https://bit.ly/33EjHD9) . Doplní tak seznam již potvrzených hostů - duety zazní v podání Katky Knechtovéa skladbě Skúška snov, talentované nevidomé klavíristky a zpěvačky Ráchel Skleničkové Čistý svet (jejichž aktuální klip má přes 600 tisíc zhlédnutí, https://bit.ly/36ReQjZ), v premiéře zazní skladba Take Me Home, kterou spolu se Žbirkou zazpívá skotská zpěvačka  Eddi Reader a k tomu ještě přidá i svůj světově známý hit Perfect. 

Ten, co nikdy nepřestal mít rád hudbu
Na hudební oslavu fantastických 40 let sólové kariéry Mira Žbirky v pražské O2 areně zbývají poslední vstupenky. Čím bude výjimečný? Popisuje hudební publicista Honza Vedral z Headlineru, který navštívil londýnský koncert: „Publikem nadšeně přijatá londýnská předpremiéra dobře ukázala, v čem je Žbirkův přístup nejen v kontextu československé populární hudby výjimečný. Žbirka jde hudebně stále dopředu. Obklopuje se lidmi, které vždycky obdivoval a kteří nehrají jen tak s někým. Ta touha neustrnout a netěžit jen z minulosti, je obdivuhodná. A právě díky ní patří Meky stále mezi nejzajímavější a do značné míry i nejinvenčnější tuzemské muzikanty. A přitom je to vlastně jednoduché. Nikdy nepřestal mít rád hudbu."

Vstupenky: 
Praha – 3. 12. 2019 – poslední vstupenky na https://www.ticketportal.cz/Event/MIRO_ZBIRKA-116670
Bratislava – 5. 12. 2019 - vyprodáno
Londýn – 26. 10. 2019 

Více informací naleznete na www.zbirka.cz a www.facebook.com/MiroZbirka.
Další fotky v tiskové kvalitě si stáhnete zde: http://kestazeni.turner.cz/Miro%20Zbirka/

PR manager Mira Žbirky  
Johana Turner, TURNER PR, +420 606 232 055, johana@turner.czwww.turner.cz

Vydavatel Universal Music
Kontakt: Štěpánka Batíková, 777 88 97 88, stepanka.batikova@umusic.com


www.turner.cz

zpět