Aktuálně

čtvrtek, 13. březen 2014 | 18:40

Velký knižní čtvrtek již 20. března! Letos popáté.

Velký knižní čtvrtek již 20. března! Letos popáté.

 

Již za týden se budou moci čtenáři potěšit s dvanáctkou knižních novinek, které v rámci akce Velký knižní čtvrtek opět pečlivě vybrali a připravili přední čeští nakladatelé a knižní distribuce Kosmas. 

 Pestrost a kvalita výběru knih jsou hlavními prioritami Velkého knižního čtvrtku. I tentokrát si čtenáři přijdou na své. V nabídce je jak soudobá detektivka, tak detektivní historický román, komiks, kniha pro děti či vzpomínková próza. Autory není třeba ve většině případů představovat - Miloš Urban, Lucie Lomová, Irena Dousková, Jo Nesbø, držitelka Nobelovy ceny za literaturu Alice Munroová a další.

„Rád bych čtenáři a příznivce Velkého knižního čtvrtku pozval do Ústřední Městské knihovny v Praze, kde si budou moci popovídat s Milošem Urbanem, Lucií Lomovou, Irenou Douskovou a Jurajem Červenákem. Ti zde představí své novinky, proběhnou jejich autorská čtení a samozřejmě i autogramiáda všech zúčastněných. Celým programem bude provázet Petr Vizina, moderátor populárního pořadu U zavěšené knihy vysílaného na ČT Art, “ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

Akce v Městské knihovně na Mariánském náměstí na Praze 1 proběhne 20. 3. 2014 od 17:00 do 19:00. Během jejího trvání budou novinky z Velkého knižního čtvrtku na místě k zakoupení s 20% slevou. K tomuto dni připravují další slevové a jiné akce i samotní knihkupci ve svých prodejnách. Více informací naleznete na www.velkyctvrtek.cz/knihkupectví.

„Setkání v Městské knihovně není jen jedinou akcí k Velkému knižnímu čtvrtku, naopak, snažíme se spolu s nakladateli o rozmanitost a ne všechno se odehraje v inkriminovaný čtvrtek,“ dodává Ctirad Fuchs. Například nakladatelství Labyrint bude mít křest knihy Lucie Lomové Na odstřel v Café Montmartre 24. března od 18:00. Nakladatelství Paseka zase připravilo na 19. března od 17:00 hodin v Městské knihovně v Praze Kanadský večer - komponovaný pořad o kanadské povídkářce a držitelce Nobelovy ceny Alice Munroové. Vernisáž nakladatelství Torst ke knize Chaima Cigana Altschulova metoda (Kde lišky dávají dobrou noc I.) proběhne ve čtvrtek 20. března v kavárně Jericho v Opatovické ulici na Praze 1 od 19:00 hodin, kde o autorovi promluví Vlasta Třešňák. Brněnské knihkupectví Barvič a Novotný (ul. Česká 13) připravilo autogramiádu Juraje Červenáka k jeho knize Mrtvý na Pekelném vrchu na pátek 21. března od 16:00 hodin.

Více informací k jednotlivým knihám naleznete v přiložené tiskové zprávě a na  www.velkyctvrtek.cz.

Titulky a anotace jednotlivých knih je možné stáhnout v tiskové kvalitě i kvalitě pro web zde: http://kestazeni.turner.cz/

Děkuji za pozornost, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Hezký den,

Pavel Turner

 

Pavel J. Turner

TURNER PR

pavel@turner.cz; 420 602 346 315

www.turner.cz

 

 

 

zpět