Aktuálně

čtvrtek, 13. březen 2014 | 14:21

Velký knižní čtvrtek již 20. března! Letos popáté.

Velký knižní čtvrtek již 20. března! Letos popáté.

 Již za týden se budou moci čtenáři potěšit s dvanáctkou knižních novinek, které v rámci akce Velký knižní čtvrtek opět pečlivě vybrali a připravili přední čeští nakladatelé a knižní distribuce Kosmas.  

 Pestrost a kvalita výběru knih jsou hlavními prioritami Velkého knižního čtvrtku. I tentokrát si čtenáři přijdou na své. V nabídce je jak soudobá detektivka, tak detektivní historický román, komiks, kniha pro děti či vzpomínková próza. Autory není třeba ve většině případů představovat - Miloš Urban, Lucie Lomová, Irena Dousková, Jo Nesbø, držitelka Nobelovy ceny za literaturu Alice Munroová a další.

 „Rád bych čtenáři a příznivce Velkého knižního čtvrtku pozval do Ústřední Městské knihovny v Praze, kde si budou moci popovídat s Milošem Urbanem, Lucií Lomovou, Irenou Douskovou a Jurajem Červenákem. Ti zde představí své novinky, proběhnou jejich autorská čtení a samozřejmě i autogramiáda všech zúčastněných. Celým programem bude provázet Petr Vizina, moderátor populárního pořadu U zavěšené knihy vysílaného na ČT Art, “ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

Akce v Městské knihovně na Mariánském náměstí na Praze 1 proběhne 20. 3. 2014 od 17:00 do 19:00. Během jejího trvání budou novinky z Velkého knižního čtvrtku na místě k zakoupení s 20% slevou. K tomuto dni připravují další slevové a jiné akce i samotní knihkupci ve svých prodejnách. Více informací naleznete na www.velkyctvrtek.cz/knihkupectví.

 „Setkání v Městské knihovně není jen jedinou akcí k Velkému knižnímu čtvrtku, naopak, snažíme se spolu s nakladateli o rozmanitost a ne všechno se odehraje v inkriminovaný čtvrtek,“ dodává Ctirad Fuchs. Například nakladatelství Labyrint bude mít křest knihy Lucie Lomové Na odstřel v Café Montmartre 24. března od 18:00. Nakladatelství Paseka zase připravilo na 19. března od 17:00 hodin v Městské knihovně v Praze Kanadský večer -  komponovaný pořad o kanadské povídkářce a držitelce Nobelovy ceny Alice Munroové. Vernisáž nakladatelství Torst ke knize Chaima CiganaAltschulova metoda (Kde lišky dávají dobrou noc I.) proběhne ve čtvrtek 20. března v kavárně Jericho v Opatovické ulici na Praze 1 od 19:00 hodin, kde o autorovi promluví Vlasta Třešňák. Brněnské knihkupectví Barvič a Novotný (ul. Česká 13) připravilo autogramiádu Juraje Červenáka k jeho knize Mrtvý na Pekelném vrchu na pátek 21. března od 16:00 hodin.

 Tituly zařazené do Velkého knižního čtvrtku 20. 3. 2014

 Jo Nesbø - Červenka (Kniha Zlín) / vychází také jako e-kniha a audiokniha

Harry Hole pátrá nejdříve po špičkové pušce, určené ke spáchání atentátu a následně po vrahovi válečného veterána z druhé světové války. Zatímco stopy vedou do minulosti a střípky příběhu do sebe začínají zapadat, vrah si připravuje scénu pro svůj závěrečný výstup.

Miloš Urban - Přišla z moře (Argo) / vychází také jako e-kniha

Inteligentní román noir, v němž se v policejní cele setkává podezřelá tajemná kráska, zadržená polonahá na pláži a mladý novinářský elév, píšící o ní článek. Netuší, že její přízeň by mohla být životu nebezpečná.

Peter May  - Muž z ostrova Lewis (Host) / vychází také jako e-kniha

Muž beze jména. Muž bez paměti. Muž, který nemá na výběr. V rašeliništi na ostrově Lewis je nalezeno dokonale zachované tělo mladého muže, které nese stopy bodných ran. Nejde o oběť rituální vraždy před stovkami let, ale o zločin z nedávné minulosti.

 

Alice Munroová - Drahý život (Paseka) / vychází také jako e-kniha

Osudy, které utváří touha, citová vzplanutí, náhlá hnutí mysli i náhodné události. To všechno ovlivňuje hrdiny, kteří zjišťují, že od určitého okamžiku se jejich život už nikdy nevrátí do původních kolejí.

 

 

 

Irena Dousková - Medvědí tanec (Druhé město) / vychází také jako e-kniha

Román o posledních měsících života enfant terrible české literatury Jaroslava Haška. Ještě v něm dřímá někdejší vtipálek a provokatér, ale příběh jeho posledních dnů nás často dojímá a někdy z něj mrazí.

 

 

Juraj Červenák  - Mrtvý na Pekelném vrchu (Argo) / vychází také jako e-kniha

Historická detektivka či špionážní thriller z období tureckých nájezdů se svéráznými hrdiny – ostříleným válečným veteránem Joachimem Steinem a vzdělaným notářem se slabostí pro ženy a víno Matějem Barbaričem. Ti řeší případ vraždy šlechtice a velezrady.

Mark Lowery  - Jenom ponožky nestačí (Argo) / vychází také jako e-kniha

Vítejte v životě Michaela Swarbricka – horší už to být nemůže! Dojemně komický příběh o dospívání pro všechny, kdo přežili pubertu.

 

Lucie Lomová -    Na odstřel (Labyrint)

Komiksová detektivka z divadelního prostředí, kde není nouze o podezřelé. Hlavní hrdinka, divadelní kritička Dita Oulibská, má tak trochu styl slečny Marplové.

 

Jess Walter -  Nádherné trosky (Argo) / vychází také jako e-kniha

Dějově bohatý román o lidských snech a jejich střetu s realitou, který nás z ospalého italského městečka zavádí hned na okázalou natáčecí scénu velkofilmu Kleopatra, hned doprostřed bujaré zábavy edinburského festivalu či nelítostného prostředí hollywoodského filmového průmyslu.

 

Chaim Cigan - Altschulova metoda /Kde lišky dávají dobrou noc I. (Torst) / vychází také jako e-kniha

Bravurně napsaný příběh, zasazený do různých zemí a kontinentů, historických epoch a alternativních světů, konfrontuje čtenáře s důsledky postmoderní technologie, vyvinuté v budoucnosti ze středověké kabaly. Jsou to právě středověk, židovské myšlení, kultura a dějiny, co zde autor mistrně předkládá z překvapivých úhlů pohledu.

Ján Rozner - Sedm dní do pohřbu (Prostor) / vychází také jako e-kniha

Vzpomínková próza románového charakteru od překladatele a publicisty Jána Roznera je autentickou zprávou o lidech, událostech a poměrech dané doby, o kulturních, společenských a politických poměrech na Slovensku na počátku normalizace.

Frederic Lenormand - Případy soudce Ti: Smrt čínského kuchaře (Garamond)

Další z oblíbených detektivek o moudrém a chytrém soudci Ti, který tentokrát pátrá přímo v císařských přípravnách jídla po vrahovi jednoho z palácových kuchařů.

Více informací naleznete na  www.velkyctvrtek.cz.

Titulky a anotace jednotlivých knih je možné stáhnout v tiskové kvalitě i kvalitě pro web zde: http://kestazeni.turner.cz/

Pořadatel:

Knižní distribuce KOSMAS

Kontakt:  Lenka Dvořáková, vedoucí projektu Velký knižní čtvrtek

Email: lenka.dvorakova@kosmas.cz

 

Mediální partneři:

Regionální Deník, Český Rozhlas – Radiožurnál, Ok! Magazine, TV Magazín, www.zena-in.cz

 Partner:

Městská knihovna v Praze

 

Děkuji za pozornost, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Pavel Turner

Pavel J. Turner

TURNER PR

pavel@turner.cz; 420 602 346 315

www.turner.cz

 

 

zpět